آخرین گزارش از شرایط زلزله زدگان افغانستان و پاکستان: بی خانمانی در سرمای شدید

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، نیروهای امداد و نجات حاضر در مناطق زلزله زده افغانستان و پاکستان هشدار دادند که افراد بی خانمان بر اثر وقوع زلزله در صورت نبود امکانات و یاری رسانی مناسب، جان خود را در سرمای شدید از دست می دهند.

آخرین گزارش از شرایط زلزله زدگان افغانستان و پاکستان: بی خانمانی در سرمای شدید

به گزارشبه گفته نیروهای امداد و نجات در مناطق زلزله زده، احتیاج فوری به چادر و پتو وجود دارد چرا که بسیاری از زلزله زدگان دومین شب را در فضاهای باز و سرد گذراندند. همچنین در این شرایط بیشترین خطر متوجه بچه ها است که مقاومت بسیار پایینی در برابر سرمای شدید دارند. رسانه های داخلی پاکستان گزارش کردند:

هزاران نفر شب گذشته را در فضاهای باز و نزدیک به دمای انجماد به سر کردند و ترس از وقوع پس لرزه مانع از آن می شد که به ساختمانی ها و مکان های سرپوشیده پناه ببرند.تا به امروز کشته شدن حداقل 360 تن بر اثر وقوع زلزله در افغانستان و پاکستان تایید شده اما مقامات این دو کشور هشدار دادند که احتمال افزایش قربانیان به خصوص در افغانستان وجود دارد. صندوق حمایت از بچه ها ملل متحد نیز اعلام نمود: همراه شدن سرمای شدید و ناامنی در مناطق زلزله زده موجب قطع ارتباطات شده است. همچنین بارش شدید باران و برف طی دو روز گذشته، مناطق زلزله زده کوهستانی و دور از دسترس را در بر گرفته است. در گزارش یونیسف آمده است:به دلیل صعب العبور بودن منطقه و عملیات امنیتی، دسترسی به مناطق زلزله زده مشکل و ارتباطات ضعیف است. همچنین نگرانی در خصوص شرایط رفاه و امنیت بچه ها رو به افزایش است.به گفته مقامات، کانون این زمین لرزه ولایت بدخشان افغانستان بوده که به بسیاری از مسیرهای ارتباطی آن آسیب رسانده است. همچنین یاری رسانی به وسیله هوایی یکی از موثرترین روش های دسترسی به افراد احتیاجمند به یاری است اما شروع چنین عملیاتی به نظر در حال حاضر امکانپذیر نیست. شهر چترال در پاکستان نیز نزدیک ترین منطقه به کانون زمین لرزه بوده اما ساختمان های واقع در پایتخت این کشور و پیشاور هم به لرزه درآمده است. این زمین لرزه روز دوشنبه رخ داد و مدت زمان 45 ثانیه به طول انجامید که در نتیجه آن مناطق زلزله زده با قطع برق روبرو شدند. مقامات اعلام نمودند در پاکستان بیش از 1600 نفر مجروح و بیش از 4000 خانه تخریب شده است. همچنین اگرچه عملیات یاری رسانی به افراد بی خانمان در حال اجرا است، رسانه های پاکستانی گزارش کردند که دست کم 5000 نفر از ساکنان چندین روستا در منطقه ای دورافتاده همچنان آواره و بی سرپناه هستند و امکان امدادرسانی به آنان وجود ندارد. همچنین در افغانستان این زمین لرزه به تخریب بیش از 7600 خانه منجر شده است. منبع: ایسنامنبع: کجارو

به "آخرین گزارش از شرایط زلزله زدگان افغانستان و پاکستان: بی خانمانی در سرمای شدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین گزارش از شرایط زلزله زدگان افغانستان و پاکستان: بی خانمانی در سرمای شدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید