ادامه لجبازی ترامپ با کرونا ، همه باید ماسک بزنند، من نمی زنم

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، همزمان با توصیه تازه مرکز پایش و پیشگیری بیماری ها در آمریکا مبنی بر لزوم استفاده همه مردم از ماسک محافظ، دانلد ترامپ اعلام نمود شخصا این توصیه را نادیده می گیرد و ماسک نمی زند.

ادامه لجبازی ترامپ با کرونا ، همه باید ماسک بزنند، من نمی زنم

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی به نقل از لایوساینس، چرخش ناگهانی مراکز علمی آمریکا درباره استفاده کردن یا نکردن از ماسک در دوران شیوع کرونا بسیاری از مردم را سردرگم نموده است. در حالی که پیش تر گفته می شد افراد سالم احتیاج به استفاده از ماسک ندارند، حالا کارشناسان و دانشمندان مرکز پایش و پیشگیری بیماری ها در آمریکا به این نتیجه رسیده اند که همه باید در خیابان ها و معابر عمومی ماسک محافظ داشته باشند.

از سوی دیگر، رئیس جمهوری آمریکا در تازه ترین نشست خبری خود گفت: بسیاری از مردم می توانند فقط چیزی جلوی دهان و بینی خود بگیرند. انجام دادن این کار بسیار ساده است. هر چند من خودم آن را انجام نمی دهند. این فقط یک توصیه است. اشاره ترامپ به توصیه دانشمندان و کارشناسان آمریکایی است که البته در آن از عبارت باید هم استفاده شده و به نظر می رسد برای کاهش سرعت گسترش کرونا ضروری باشد.

در عین حال، جراح کل ایالات متحده آمریکا که سخنگوی ارشد مسائل بهداشتی است، از سردرگم شدن مردم درباره لزوم استفاده کردن از ماسک محافظ انتقاد کرد. دکتر جروم آدامز در نشست خبری خود با اشاره به اینکه آیین نامه های دولتی مردم را گیج نموده است، اضافه کرد: بر اساس بهترین شواهد موجود، هنوز معلوم نیست زدن ماسک تاثیر قطعی بر جلوگیری از ابتلا به کووید-19 بر یک فرد سالم می گذارد یا نه.

پیش تر مرکز پایش و پیشگیری بیماری ها در آمریکا اعلام نموده بود افراد سالم فقط وقتی از ماسک استفاده نمایند که می خواهند از یک فرد مبتلا به کرونا مراقبت نمایند. ضمن اینکه پزشکان و پرستاران و کارکنان مراکز بهداشتی، مبتلایان به کووید-19 و افرادی که نشانه های ابتلا به کرونا را دارند باید ماسک داشته باشند. این همان توصیه عمومی سازمان بهداشت جهانی از نخستین روزهای شیوع کروناست.

منبع: همشهری آنلاین

به "ادامه لجبازی ترامپ با کرونا ، همه باید ماسک بزنند، من نمی زنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه لجبازی ترامپ با کرونا ، همه باید ماسک بزنند، من نمی زنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید