ارتش سوریه به نزدیکی اتاق عملیات ترکیه در ادلب رسید

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، نیروهای ارتش سوریه با پاکسازی شهرک معرة النعسان بر پایگاه هوایی تفتناز که در کنترل ارتش ترکیه است، تسلط آتش باری پیدا کردند.

ارتش سوریه به نزدیکی اتاق عملیات ترکیه در ادلب رسید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت فروشی، ارتش سوریه در یک تغییر ناگهانی در راستا عملیات خود، نوک پیکان حملات خود را از منطقه کفر حلب در جنوب شرق ادلب به سمت منطقه تفتناز در شمال شرق این استان تغییر داد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، پایگاه هوایی تفتناز (عفیص) که در شمال شهر ادلب قرار گرفته، اتاق عملیات مشترک ترکیه با تروریست هاست و یک مرکز استراتژیک محسوب می گردد و آنکارا مدتی پیش، بیش از 900 خودرو و آلات جنگی را در این پایگاه و منطقه سرمین مستقر کرد.

در این راستا نیروهای سوریه توانستند شهرک معرة النعسان را همراه با حملات گسترده موشکی و توپخانه ای پاکسازی نموده و تروریست های جبهة النصره را از این شهرک بیرون برانند.

یک منبع نظامی در لشکر 25 ویژه ارتش سوریه در این باره گفت که شهرک معره النعسان در شمال پایگاه هوایی تفتناز قرار گرفته و نیروهای ارتش سعی دارند به سمت شهرک و پایگاه هوایی تفتناز پیشروی نمایند.

این پایگاه هوایی در حال حاضر بعنوان اتاق عملیات مشترک ترکیه با گروهک های تروریستی انصارالتوحید، اجنادالقوقاز و جبهة النصره در کنار جبهه الوطنیه للتحریر عمل می نماید.

هفته گذشته در پی پیشروی سریع نیروهای ارتش و مقاومت، ترکیه جلسه مهمی را با سران گروههای تروریستی در این پایگاه برگزار کرد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "ارتش سوریه به نزدیکی اتاق عملیات ترکیه در ادلب رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش سوریه به نزدیکی اتاق عملیات ترکیه در ادلب رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید