خبرنگاران کرونا مصرف آب کرمان را حدود 40 درصد افزایش داد

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، کرمان - خبرنگاران - مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کرمان گفت: در پی نگرانی از شیوع ویروس کرونا در کرمان و ضرورت رعایت بیشتر نکات بهداشتی از سوی شهروندان و و هم زمانی با سنت نوروزی خانه تکانی، مصرف آب نسبت به ماه قبل نزدیک به 40 درصد افزایش یافته است.

خبرنگاران کرونا مصرف آب کرمان را حدود 40 درصد افزایش داد

غلامرضا زین الدینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ ساعت فروشی افزود: مصرف آب توسط شهروندان به صورت چشمگیر و بی سابقه ای افزایش یافته در حالی که ظرفیت شبکه حجم مشخصی دارد.

وی شرح داد: گرچه در پیک مصرف تابستان قرار نداریم و انتظار می رود مسئله ای از نظر تامین آب آشامیدنی به وجود نیاید، اما به دلیل افزایش مصرف شهروندان و در پی شیوع بیماری کرونا مصرف آب به شکل بی سابقه ای افزایش یافته به گونه ای که با تمام ظرفیت ایستگاه های پمپاژ آب مخازن به درون شبکه توزیع پمپاژ می شود.

مدیریت آبفا شهرستان کرمان تاکید کرد: در صورتی که شهروندان توصیه های بهداشتی را در حد متعارف و منطقی انجام و همزمان مدیریت مصرف را نیز مورد توجه قرار دهند، مسئله ای در تامین آب آشامیدنی ایجاد نمی شود.

وی گفت: شهروندان با رعایت دستورالعمل های بهداشت فردی تا حد امکان از مصارف غیرضروری فعلا خودداری کنند تا برای مصارف ضروری دچار کمبود آب نشویم و این مقطع حساس را بدون کم آبی و قطع آب سپری کنیم.

بر اساس آخرین آمار متشر شده توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمان تست کرونا 10 نفر در استان کرمان تا روز گذشته مثبت شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کرونا مصرف آب کرمان را حدود 40 درصد افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا مصرف آب کرمان را حدود 40 درصد افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید