محققان: واکسن چین علیه کرونا پاییز در دسترس است

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، یک متخصص بیماری های تنفسی در چین می گوید: واکسن کووید 19 تا پاییز سال جاری در دسترس خواهد بود.

محققان: واکسن چین علیه کرونا پاییز در دسترس است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ ساعت فروشی به نقل از سی جی تی ان، ژونگ نانشان، یک متخصص بیماری های تنفسی در چین می گوید: واکسن کووید 19 تا پاییز سال جاری در دسترس خواهد بود.

وی بر این باور است که ایمنی طبیعی 60 تا 70 درصد از جمعیت یک کشور را آلوده به ویروس کرونا می کند که می تواند باعث مرگ دست کم 30 تا 40 میلیون نفر شود، بنابراین ، راه حل این مشکل هنوز واکسیناسیون گسترده است.

هم اکنون در کشور چین، شش واکسن تحت آزمایش های بالینی قرار دارند؛ واکسن های موسسه محصولات بیولوژیکی ووهان و انستیتوی محصولات بیولوژیکی پکن وارد آزمایشات بالینی فاز دوم شده اند و هر دو گروه به گروه دارویی دولتی Sinopharm وابسته هستند.

از زمان شیوع این بیماری همه گیر، چین در حال ترویج تحقیق و توسعه داروها، واکسن ها و آزمایش های جدید برای کنترل ویروس کرونا و مقابله با آن است.

پژوهشگران برای ایجاد واکسن با استفاده از پنج راستا فنی که شامل واکسن غیرفعال، واکسن پروتئین نوترکیب، واکسن های ویروس ضعیف آنفلوانزا، واکسن های آدنو ویروسی و واکسن های اسید نوکلئیک می شود در تلاشند تا زمان تولید واکسن را کاهش دهند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "محققان: واکسن چین علیه کرونا پاییز در دسترس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان: واکسن چین علیه کرونا پاییز در دسترس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید