مدرسه جعبه سیاه جامعه است، تکریم معلم باید نقطه ثقل در آموزش و پرورش باشد

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، حسینی با اشاره به اهمیت صندلی نظام تعلیم و تربیت گفت: تکریم معلم باید نقطه ثقل در آموزش و پرورش باشد.

مدرسه جعبه سیاه جامعه است، تکریم معلم باید نقطه ثقل در آموزش و پرورش باشد

به گزارش خبرنگار ، سید جواد حسینی سرپرست جدید آموزش و پرورش عصر امروز سرپرست وزارت آموزش و پرورش در بدو ورود به وزارت آموزش و پرورش، با حضور در جمع شورای معاونان اظهار کرد: ابتدا از تمامی وزرای قبلی آموزش و پرورش به ویژه دکتر فانی، دکتر آشتیانی و آقای بطحایی که خدمات ارزشمندی را در دولت تدبیر و امید و در آموزش و پرورش ارائه دادند تجلیل می کنم.

وی اضافه کرد: سند تحول بنیادین اصلی ترین اولویت آموزش و پرورش است لذا برای اجرای کامل آن تمام کوششم را به کار خواهم گرفت.

حسینی بر تقدم تربیت بر تعلیم تاکید و توضیح داد: براساس مفاهیمی که از سه واژه سند، تحول و بنیادین استنباط می گردد نام این سند باید اصلاح گردد.

وی اضافه کرد: بایدآموزش و پرورش را بر صدر و آن را در صندلی واقعی اش قرار دهیم پس مدیریت مدارس نیز باید ارتقا یابد، همچنین تکریم معلم باید نقطه ثقل در آموزش و پرورش باشد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش بیان نمود: بر اساس سند تحول باید از تعلیم و تربیت تک ساحتی بپرهیزیم و خرده نظام های سند را اجرایی کنیم، بنابراین باید تمام کوششمان را برای پیشبرد سند تحول به کار ببریم.

وی مدرسه را جعبه سیاه جامعه برشمرد و اذعان کرد: هر آنچه در جامعه می گذرد از جهت مدرسه عبور نموده است بنابراین هر اقدامی برای اصلاح جامعه باید از مدرسه شروع گردد، زیرا معلم میزان الحراره جامعه است و دیوار معلم بالاترین دیوارهاست.

خدشه دار شدن استقلال آموزش و پرورش؛ آفت نظام تعلیم و تربیت

حسینی یکی از آفت های نظام تعلیم وتربیت را خدشه دار شدن استقلال آموزش و پرورش دانست و اضافه کرد: برای حفظ استقلال آموزش و پرورش کوشش خواهم کرد و این امر را محقق می سازم البته به تعامل سازنده با دیگران معتقدم.

وی ادامه داد: معتقدم بخش عمده ای از کوشش ها باید در جهت برطرف مسائل اقتصادی آموزش و پرورش باشد لذا از آنجا که منابع اقتصادی دولتی در این زمینه پاسخگو نیست توسعه و تقویت مشارکت و در آمد زایی از ظرفیت های درونی آموزش و پرورش می تواند در این خصوص راهگشا باشد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در انتها بر همدلی و همراهی همه مدیران برای برطرف مسائل و پیشرفت آموزش و پرورش تاکید نمود.

اعطای حکم سرپرستی حسینی از سوی معاون هماهنگی رئیس جمهور

در ادامه احمد شمس معاون هماهنگی، پیگیری های ویژه و خدمات مدیریت دفتر رئیس جمهور، در جمع شورای معاونان این وزارتخانه سید جواد حسینی به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش معرفی و حکم سرپرستی وی را از سوی رئیس جمهور به وی اعطا شد.

احمد شمس در این جلسه تاکید نمود: بنا بر ضرورت مشخص تکلیف وزارت آموزش و پرورش در اسرع وقت موضوع در دستور کار دولت نهاده شد.

وی اضافه کرد: نشر شایعات و برآورد ها در چند روز اخیر در مورد سرپرست این وزارتخانه نشان از وجود دغدغه جامعه برای نظام تعلیم و تربیت است.

معاون هماهنگی، پیگیری های ویژه و خدمات مدیریت دفتر رئیس جمهور، منشا اداره بهینه وصحیح هرجامعه ای را آموزش و پرورش دانست و اضافه کرد:آنچه سرپرست وزارت آموزش و پرورش امروز تحویل می گیرد، حاصل زحمات وزرا و مدیران قبلی است و امیدواریم حسینی صندلی آموزش و پرورش را ارتقا دهد.

در ادامه مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی به نمایندگی از شورای معاونان ضمن ابراز خرسندی از انتخاب دکتر حسینی به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: آمورش و پرورش برای رئیس جمهور صندلی ویژه ای دارد لذا در دولت تدبیر و امید همیشه شاهد افزایش سهم بودجه آموزش و پرورش بوده ایم.

وی اضافه کرد: امید است انتظارات فرهنگیان با کوشش سرپرست آموزش و پرورش برآورده گردد.

در انتها این جلسه حکم سرپرستی سیدجواد حسینی از سوی رئیس جمهور به وی اعطا شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مدرسه جعبه سیاه جامعه است، تکریم معلم باید نقطه ثقل در آموزش و پرورش باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرسه جعبه سیاه جامعه است، تکریم معلم باید نقطه ثقل در آموزش و پرورش باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید