مظنون شماره یک ترور برادر رهبر کره شمالی تنها 90 دلار دریافت نموده بود

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، مظنون اندونزیایی پرونده قتل برادر ناتنی کیم جونگ اون، تنها 90 دلار برای این کار دریافت نموده بود.

مظنون شماره یک ترور برادر رهبر کره شمالی تنها 90 دلار دریافت نموده بود

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اندریانو اروین، معاون سفیر اندونزی در مالزی خاطرنشان کرد: سیتی آسیه، مظنون شماره یک قتل برادر ناتنی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی تنها 90 دلار برای انجام این قتل با سم اعصاب VX دریافت نموده است.

وی خاطرنشان کرد: این فرد مدعی شده است که برای انجام این توطئه فریب خورده و فکر می نموده در برنامه طنز شرکت نموده است.

معاون سفیر اندونزی در مالزی امروز با آسیه در مالزی ملاقات کرد. این زن جوان 25 ساله اکنون در زندان به سر می برد.

روز قبل، پلیس مالزی اعلام نموده ماده سمی که کیم جونگ نام، برادر رهبر کره شمالی با آن ترور شد گاز اعصابVX بوده است؛ ماده ای که در لیست مواد شیمیایی و سلاح های کشتار جمعی و ممنوعه سازمان ملل قرار گرفته است.

کیم جونگ نام، 13 فوریه در فرودگاه کوالالامپور توسط دو زن مسموم شد و لحظاتی بعد جان خود را از دست داد و در همان ابتدا انگشت اتهام به سوی کیم جونگ اون، برادر ناتنی اش نشانه رفت.

گاز اعصاب VX اولین بار توسط انگلیس در اوایل دهه 50 قرن گذشته میلادی به شکل صنعتی فراوری شد و از آنجایی که می تواند از طرق مختلف از جمله تماس با پوست بدن، خوردن و آشامیدن و یا استنشاق به سرعت تاثیر کند، یکی از خطرناک ترین مواد سمی در دنیا است.

امکان نجات کسی که با VX مسموم گردد، بسیار ضعیف است و شخص مسموم حتی نمی تواند آن را از روی پوست خود بشوید. این سم ظرف چند ثانیه و حداکثر 18 ساعت جان قربانی را می گیرد. گاز اعصاب VX به سرعت روی آنزیمی در بدن انسان تاثیر گذاشته و استفاده عضلات بدن و غدد چربی از اکسیژن موجود در خون را مختل می نماید و باعث پایین آمدن شدید فشار خون، تاری دید، اسهال و احساس فشردگی در قفسه سینه می گردد و در نهایت به مرگ قربانی می انجامد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مظنون شماره یک ترور برادر رهبر کره شمالی تنها 90 دلار دریافت نموده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مظنون شماره یک ترور برادر رهبر کره شمالی تنها 90 دلار دریافت نموده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید