نامه سرگشاده عبدالمهدی به رؤسای جمهور و مجلس عراق

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، نخست وزیر مستعفی عراق در نامه ای سرگشاده به رؤسای جمهور و مجلس و نمایندگان این کشور درباره تأخیر در تشکیل کابینه جدید هشدار داد و گفت که مطالبه برخی جریان های سیاسی برای در دست دریافت یک وزارتخانه معین بی معنی است.

نامه سرگشاده عبدالمهدی به رؤسای جمهور و مجلس عراق

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت فروشی به نقل از المیادین، عادل عبدالمهدی که در پی تشدید اعتراض های مردمی عراق پس از 14 ماه خدمت از پست نخست وزیری در تاریخ 2019.11.29 استعفا کرد، در نامه ای سرگشاده به برهم صالح رئیس جمهور و محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق و نمایندگان کشور درباره تبعات تأخیر و مانع تراشی در تشکیل کابینه جدید به ریاست مصطفی الکاظمی هشدار داد.

نخست وزیر مستعفی عراق در نامه سرگشاده خود نوشت: درخواست برخی جریان های سیاسی برای در اختیار دریافت یک وزارتخانه معین، معنایی ندارد.

عبدالمهدی خطاب به رؤسای جمهور و مجلس و اعضای آن گفت: در شرایط پیچیده کنونی، ابقای نخست وزیر مستعفی با اختیارات محدود، بدترین انتخاب است.

وی ضمن هشدار درباره تبعات تأخیر در تشکیل دولت جدید تأکید کرد که باید به نخست وزیر مکلف (مصطفی الکاظمی) اجازه داد تا خودش اعضای کابینه را انتخاب کند.

عبدالمهدی در ادامه نامه سرگشاده خود شرح داد: دیدگاه های اشتباهی وجود دارد که اگر بر مبنای یک سری اصول مشترک تصحیح نشود، برای همیشه در گرداب باقی خواهیم ماند.

نخست وزیر مستعفی عراق گفت: اگر در تلاش سوم خود برای تشکیل کابینه (تلاش برای تشکیل کابینه به ریاست الکاظمی پس از توفیق علاوی و الزرفی) ناکام شویم، آیا می توان انتظار داشت که تلاش چهارم یا پنجم موفقیت آمیز باشد؟

عادل عبدالمهدی از همه احزاب سیاسی خواست برای تشکیل کابینه جدید انعطاف داشته باشند و یک راهکار میانه را در پیش بگیرند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نامه سرگشاده عبدالمهدی به رؤسای جمهور و مجلس عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه سرگشاده عبدالمهدی به رؤسای جمهور و مجلس عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید