نگاهی به نتایج و جدول مدال آوران ایران در روز نخست بازیهای پاراآسیایی

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی از اینچئون، روز نخست بازیهای پاراآسیایی 2014 اینچئون در حالی امروز یکشنبه به سرانجام رسید که کاروان ایران در سرانجام این روز توانست 19 مدال کسب کند و در رده چهارم جدول کلی بازی ها قرار گیرد. کاروان ایران در این روز 5 مدال طلا، 11 نقره و 3 برنز به دست آورد و پس از چین، ژاپن و کره جنوبی در رده چهارم ایستاد.

نگاهی به نتایج و جدول مدال آوران ایران در روز نخست بازیهای پاراآسیایی

در بین مدال های کسب شده در روز نخست تیم 4 مدال طلا در بخش مردان کسب شده و ساره جوانمردی هم در mixd توانست یک طلا برای بانوان به ارمغان بیاورد. از بین یازده نقره ای که در روز نخست به دست آمد 9 مدال آن را مردان و دو نقره هم توسط بانوان کسب شد. همچنین از سه مدال برنزی که حاصل آمد دو مدال را مردان و یک مدال را بانوان به دست آوردند.

مدال آوران کاروان ایران در روز نخست به توضیح زیر هستند:

مدال طلا:

1 - وحید کشتکار(شنا) 2 - سیدعرفان حسینی(پرتاب نیزه) - 3 - ساره جوانمردی(تپانچه 50 متر) 4 - علیرضا مختاری (پرتاب دیسک) 5 - پیمان نصیری(دوومیدانی - 1500 متر)

مدال نقره:

1 - سجاد نیک پرست(پرتاب نیزه کلاس F13) 2 - جاوید احسانی نیک(پرتاب وزنه) 3 - هاجر تکتاز (پرتاب دیسک) 4 - حمید اسلامی(دوومیدانی) 5 - محمدحسین کریمی (شنا) 6 - علی الهی (دوومیدانی 5000 متر) 7- صادق بیت سیاح (پرتاب وزنه) 8 - شاهین ایزدیار(شنا - 50 متر) 9 - اعظم خدایاری(پرتاب دیسک) 10 - محسن کائدی(پرتاب نیزه) 11 - حسن دهقانی(پرتاب وزنه)

مدال برنز:

1 - یونس سیفی پور (دوومیدانی پرتاب دیسک) 2 - فاطمه منتظری (پرتاب دیسک) 3 - محمدحسین کریمی(شنا)

دومین دوره بازی های پاراآسیایی اینچئون از 18 تا 24 اکتبر (26 مهر تا دوم آبان ماه) در اینچئون کره جنوبی برگزار می گردد. در این دوره از رقابتها شش هزار شرکت کننده شامل 4500 ورزشکار و 1500 مسئول از 41 کشور دنیا حضور پیدا خواهند کرد. کاروان ورزشی ایران با 204 ورزشکار شامل 145 مرد و 56 زن در 16 رشته در این بازیها حضور پیدا نموده است. کاروان ورزش ایران در دوره گذشته این بازیها که به میزبانی گوانجو چین برگزار گردید با کسب 23 مدال طلا، 17 مدال نقره و 20 مدال برنز به عنوان چهارمی دست پیدا نموده بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نگاهی به نتایج و جدول مدال آوران ایران در روز نخست بازیهای پاراآسیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به نتایج و جدول مدال آوران ایران در روز نخست بازیهای پاراآسیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید