واکنش ترامپ به ملاقات سناتور آمریکایی با ظریف

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، ایسنا نوشت:رئیس جمهور آمریکا با انتقاد از ملاقات سناتور مورفی با وزیر امورخارجه ایران گفت: به نظر می آید که این اقدام نقض قانون لوگان است.

واکنش ترامپ به ملاقات سناتور آمریکایی با ظریف

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوال وبلاگ ساعت فروشی درباره دیدار کریس مورفی سناتور دموکرات با محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران در مونیخ، آن را نقض قانون لوگان توصیف کرد.

وی گفت: من نمی توانم این مسئله را باور کنم. شنیدم که سناتور مورفی با ایرانی ها دیدار نموده است. آیا این حقیقت دارد؟ آیا چیزی هست که من باید آن را بدانم زیرا به نظر می رسد که این اقدام نقض قانون لوگان باشد.

پایگاه خبری د فدرالیست در یک گزارش به نقل از منابعی که نام آنها را ذکر ننموده بود، از دیدار پنهانی سناتورهای دموکرات آمریکا از جمله کریس مورفی با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در هفته جاری اطلاع داد.

سناتور کریس مورفی که از منتقدان اصلی سیاست های خصمانه ترامپ در قبال ایران و خاورمیانه است بارها مواضع رئیس جمهور ترامپ درخصوص برجام، جنگ یمن و سوریه و موضع کاخ سفید درقبال ایران را زیر سوال برده است.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز در واکنش به دیدار مخفیانه سناتورهای آمریکایی با محمدجواد ظریف در مونیخ گفت: این دموکرات ها در حال یاری رسانی و همدستی با ایران هستند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا ماه ها قبل محمدجواد ظریف را در لیست تحریم های خود قرار داده است، ادعا کرد: او وزیر امور خارجه کشوری است که یک هواپیمای مسافربری را ساقط نموده و هنوز جعبه سیاه آن را تحویل نداده است. او وزیر خارجه کشوری است که در 27 دسامبر یک آمریکایی را کشت. او وزیر خارجه کشوری است که حامی اصلی تروریسم و یهودستیزی در دنیا است.

پمپئو در ادامه ادعاهای واهی خود اضافه نمود: آن ها دیدار نموده اند. نمی دانم محور صحبت های آن ها چه بوده است اما امیدوارم که در حال تقویت سیاست خارجه آمریکا بوده باشند و نه تقویت سیاست های خودشان.

این در حالی است که سیدعباس موسوی شامگاه سه شنبه در واکنش به اخبار منتشرشده مبنی بر دیدار یکی از سناتورهای آمریکایی با وزیر امور خارجه کشورمان توضیح داد: دکتر ظریف همیشه گفته اند که با بعضی اعضای کنگره آمریکا که از او درخواست دیدار می نمایند، دیدار و دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران و واقعیات منطقه را تشریح می نماید. این اقدامات بخشی از دیپلماسی عمومی است که شامل دیدار با نخبگان، مراکز فکری و مصاحبه و دیدار توجیهی با اصحاب رسانه ها نیز می گردد.

بنابر این گزارش، قانون لوگان که در سال 1799 تصویب شد، شهروندان آمریکایی را که به طور رسمی مجاز به مذاکره نیستند، از مذاکره با کشورهای خارجی که با آمریکا اختلاف دارند، منع می نماید.

کریس مورفی گفته است که در دیدارش با محمد جواد ظریف از او خواسته است تا نیروهای مورد حمایت ایران در عراق کنترل شوند، همچنین آمریکایی هایی که به ادعای او به صورت غیرقانونی در ایران زندانی شده اند، آزاد شوند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش ترامپ به ملاقات سناتور آمریکایی با ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به ملاقات سناتور آمریکایی با ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید