کره جنوبی نخستین مورد عفونت کوروناویروس جدید را گزارش می کند

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، کره جنوبی روز دوشنبه 30 دی نخستین مورد عفونت با کوروناویروس جدید را که در چین شیوع یافته است، در یک مسافر چینی گزارش کرد.

کره جنوبی نخستین مورد عفونت کوروناویروس جدید را گزارش می کند

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی به نقل نیوز ایشیا، بیمار دچار عفونت با کوروناویروس جدید یک زن 35 ساله چینی است که روز یکشنبه از شهر ووهان در چین به فرودگاه بین المللی اینچئون در سئول پایتخت کره جنوبی پرواز وارد شده بود.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های کره جنوبی گفت این زن هنگام ورود به علت داشتن تب بالا ایزوله شده بود.

مقامات چینی روز دوشنبه از گسترش عفونت تنفسی با کوروناویروس جدید به شهرهای بیشتری در این کشور خبر دادند. با سه برابر شدن شمار بیماران مبتلابه این ویروس و اعلام مرگ سومین نفر به علت آن نگرانی ها درباره این شیوع افزایش یافته است.

  • ویروس مرموز تنفسی در چین گسترش می یابد | 139 مبتلا و سه مرگ با کوروناویروس جدید

مقامات بهداشتی چین تأیید کردند که افراد دچار عفونت با این ویروس در پکن و ایالت گوانگ دونگ شناسایی شده اند و به این ترتیب برای نخستین بار این کوروناویروس به فراتر از شهر ووهان که کانون اولیه شیوع بیماری بود، گسترش می یابد.

چین، سازمان جهانی بهداشت و مقامات بهداشتی در سراسر جهان در حال تشدید اقدامات برای مهار این ویروس هستند که برای نخستین بار در انتهای ماه دسامبر به صورت موجی از بیماران دچار ذات الریه پدیدار شد.

قبلاً سه مورد از عفونت با این ویروس جدید - دو مورد در تایلند و یک مورد در ژاپن- گزارش شده است بود که شامل افرادی می شد که به تازگی از شهر ووهان دیدار کرده بودند.

  • دومین مرگ ناشی از کوروناویروس جدید در چین و دومین مورد عفونت با آن در تایلند اعلام شد

این ویروس خانواده کوروناویروس ها تعلق دارد و به ویروسی شباهت دارد که باعث نشانگان شدید حاد تنفسی (سارز) می شود و شیوع آن در سال های 2002- 2003 که از چین شروع شد، به مرگ حدود 800 نفر در جهان انجامید.

بااینکه برخی از کارشناسان می گویند ویروس جدید ممکن است به اندازه ویروس سارز مرگبار نباشد، هنوز دانش چندانی درباره این ویروس وجود ندارد، ازجمله اینکه منشأ این ویروس چیست و توانایی آن در سرایت از انسانی به انسان دیگر چقدر است.

مقامات هنگ کنگ اقدامات برای شناسایی بیماران احتمالی را افزایش داده اند، ازجمله بازرسی های شدیدتر برای اندازه گیری دمای بدن برای مسافرانی که از سرزمین اصلی چین به این جزیره می آیند.

مقامات فرودگاهی در سنگاپور، آمریکا و اغلب کشورهای آسیایی نیز مسافرانی را که از ووهان چین می آیند، غربالگری می کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "کره جنوبی نخستین مورد عفونت کوروناویروس جدید را گزارش می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی نخستین مورد عفونت کوروناویروس جدید را گزارش می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید