7 پرسش کلیچدار اوغلو از اردوغان در خصوص سوریه

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، رهبر حزب جمهوری خلق٬ سیاست های رئیس جمهور ترکیه در خصوص سوریه را به چالش کشید.

7 پرسش کلیچدار اوغلو از اردوغان در خصوص سوریه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت فروشی٬ کمال کلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خلق٬ با انتشار یک توییت٬ سیاست های رئیس جمهور ترکیه در خصوص سوریه را به چالش کشید.

سوالات رهبر بزرگ ترین حزب مخالف در ترکیه از رئیس جمهور این کشور٬ از این قرار است:

1.ما زمانی با سوریه دوست بودیم و روابط خوب و مطلوبی داشتیم. چرا به یک باره علیه این کشور موضع گرفتی و کار را به تنش و درگیری رساندی؟ چه کسی به تو القا کرد که سوریه در مسائل داخلی کشورت دخالت می نماید؟

2.چه کسانی از مرز خاکی ترکیه٬ برای تروریست های سوریه سلاح فرستادند؟ چه کسی این راه غیرمشروع را به تو پیشنهاد کرد؟ آیا کسانی که آن پیشنهاد را روی میز تو گذاشتند٬ هنوز هم در کنارت هستند؟

3.تروریست هایی از چندین کشور جهان٬ به ترکیه آمدند و به وسیله خاک ترکیه٬ خود را به سوریه رساندند. چه کسانی گفتند: اجازه بدهید این افراد رد شوند؟

4.در مذاکرات آستانه قول دادی که سلاح های سنگین را از دست تروریست های ادلب٬ خواهی گرفت. اما این قول را به جا نیاوردی و حالا می خواهی در شرق فرات٬ زندانیان داعشی را از آمریکا تحویل بگیری. مگر کشور ما زندانبان و نگهبان داعشی ها است؟ مگر جمهوری ترکیه٬ سزاوار چنین رفتاری است؟

5.آوارگان سوری تاکنون چهل میلیارد دلار خرج بر دست ما گذاشته اند. خود باتلاق سوریه برای جمهوری ترکیه چقدر هزینه داشته است؟

6.چنین به نظر می رسد که در تماس تلفنی با آمریکا٬ به توافق دست پیدا نموده و قصد حمله داری. اما شریک تو٬ با انتشار یک پیغام تهدیدآمیز می گوید: اگر پا را از حد خود فراتر بگذاری٬ اقتصاد کشورت را نابود می کنم.آن حد کجاست؟ چه قولی به آنها داده ای؟ این عملیات در کدام مرز و در چه شرایطی اجرا خواهد شد؟

7.آیا هنوز هم یکی از روسای پروژه خاورمیانه بزرگ هستی؟ ریاست در این پروژه٬ چه فوایدی برای ترکیه به دنبال آورده است؟

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "7 پرسش کلیچدار اوغلو از اردوغان در خصوص سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 پرسش کلیچدار اوغلو از اردوغان در خصوص سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید