72درصد تماس های آتش نشانی یاسوج مزاحمت تلفنی است

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، مدیرعامل سازمان آتش نشانی یاسوج گفت: در صورتی که روزانه 700تماس به آتش نشانی یاسوج داشته باشیم معادل 72درصد از این تماس ها مزاحم تلفنی است.

72درصد تماس های آتش نشانی یاسوج مزاحمت تلفنی است

محمد رستمی در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ ساعت فروشی- ضمن تبریک هفتم مهر ماه روز آتش نشانی و ایمنی اضافه نمود: برخی از خودروهای آتش نشانی یاسوج بیش از 30 سال عمر دارند.

وی اظهارکرد: مهمترین مشکل آتش نشانی یاسوج نداشتن خودرو نردبان دار برای ساختمان های بلند است با وجود پیگیری ها مکرر طی یک دوسال اخیر اما هنوز به نتیجه ای نرسیده ایم، این خوردو دو سال پیش سه میلیارد تومان بود که هم اکنون به 20میلیارد تومان رسیده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی یاسوج گفت: با توجه به افزایش ساختمان های بلند مرتبه در شهر یاسوج نیاز فوری این شهر به خودرو نردبان دار است.

رستمی شرح داد: در صورتی که روزانه 700تماس به آتش نشانی یاسوج داشته باشیم حدود 500 مورد از این تعداد معادل 72درصد مزاحم تلفنی هستند البته با توجه به فرهنگ سازی های اجرا شده از طریق رسانه ها این تعداد نسبت به سال های گذشته کمتر شده است.

وی ادامه داد: طی 6ماهه امسال آتش نشانی یاسوج 867مورد عملیات امداد و نجات و اطفاء حریق داشته ایم که بیشترین عملیات به ترتیب مربوط به ماه های تیر و شهریور است. حدود 400مورد از این تعداد عملیات خارج از محدوده شهر و بیشتر مربوط به مزارع، باغات و منابع طبیعی بوده اند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی یاسوج بیان کرد: آتش نشانان یاسوج طی 6ماهه امسال در عملیات های مختلف از جمله سقوط از ارتفاع، گرفتار در چاه و تصادفات جاده ای جان 45 نفر را نجات داده اند.

رستمی اعلام نمود: برای شناسایی اماکن و مراکز تجاری پرخطر در شهر یاسوج یک نفر از پرسنل آتش نشانی در شهرداری مستقر شده و بدون رعایت شاخص های ایمنی این مراکز انتها کار به آنها داده نمی شود.

وی تاکید کرد: هم اکنون بیشتر خطر و مشکل را در جمعه بازار داریم که مجبور شدیم 24ساعته یک دستگاه خودرو را جلوی این بازار مستقر کنیم باید فکر اساسی در این خصوص شود در صورت هرگونه حادثه ای و اتفاقی هیچ راه دسترسی برای امدادرسانی ندارد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی یاسوج در پاسخ به این سوال که آیا با کمبود نیرو روبرو هستید، اظهارکرد: امسال 13نفر نیروی آتش نشان جدید در آتش نشانی یاسوج جذب و بکارگیری می شود که از این تعداد 11نفر آقا و دو نفر خانم آتش نشان هستند.

رستمی با توجه به اینکه در آستانه فصل سرما و بستن بخاری ها هستیم به مردم توصیه کرد لوله های دودکش بخاری، شیلنگ گاز و خود بخاری ها را چک کنند که در فصل سرما مسئله ای پیش نیاید و شاهد گاز گرفتگی و مرگ خاموش نباشیم.

وی اعلام نمود: مسابقه طناب کشی، همایش پیاده روی، زیارت عاشورا، سقوط و صعود به ارتفاعات، رژه خودرویی، عطرافشانی گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهدا، اهداء خون و حضور در برنامه های تلویزیونی از جمله برنامه های ما به مناسبت هفتم مهر در شهر یاسوج هستند.

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، هفتم مهر ماه روزی است برای تقدیر از رشادت های آتش نشانان به عنوان روز ملی آتش نشانی و ایمنی نامگذاری شده و این روز به بهانه شهید شدن تعدادی از آتش نشانان در پالایشگاهی که توسط دشمن بمباران شده بود، نامگذاری شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "72درصد تماس های آتش نشانی یاسوج مزاحمت تلفنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "72درصد تماس های آتش نشانی یاسوج مزاحمت تلفنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید