ادوارد اسنودن از جزئیات زندگی شخصی اش پرده برداشت

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، ایلنا نوشت: آژانس امنیت ملی آمریکا در کتابی که اخیرا به رشته تحریر درآورده جزئیاتی از زندگی شخصی اش را و این که چطور تصمیم گرفت خطر کند و بدل به یکی از سرشناس ترین افشاگران تاریخ شود آشکار کرده است.

ادوارد اسنودن از جزئیات زندگی شخصی اش پرده برداشت

به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی تی آرتی، ادوارد اسنودن،افشاگر آژانس امنیت ملی آمریکا، در کتابی که اخیرا به رشته تحریر درآورده جزئیاتی از زندگی شخصی اش را و این که چطور تصمیم گرفت خطر کند و بدل به یکی از سرشناس ترین افشاگران تاریخ شود، آشکار کرده است.

اسنودن که در حال حاضر در روسیه ساکن است، گفت که طی هفت سالی که در این مرکز و آژانس اطلاعات مرکزی (سیا) مشغول به کار بود، به این نتیجه رسید که جامعه اطلاعاتی آمریکا قانون اساسی را زیر پا گذاشته و آزادی همه مردم را به خطر انداخته اند و در نتیجه برای افشای این ماجرا به روزنامه نگاران روی آورد. وی در این کتاب عنوان کرد که آژانس امنیت ملی آمریکا برنامه ای با نام اکس کی اسکور را به اجرا درآورده بود که در آن تاریخ فعالیت های اینترنتی تمامی مردم آمریکا قابل رصد بود.

اسنودن گفت که در رابطه با این که این اطلاعات را در اختیار شریک زندگی اش که اکنون با او ازدواج کرده بگذارد، تردید داشت.وی گفت: نمی توانستم به او بگویم که همکارانم در آژانس امنیت ملی می توانند فعالیت های او را زیر نظر بگیرند و شعرهای عاشقانه ای را که برایم می فرستد بخوانند.

اسنودن در ادامه گفت: نمی توانستم به او بگویم که این آژانس به تمامی عکس هایی که با تلفن همراهش گرفته دسترسی دارد، نه تنها عکس های معمولی بلکه حتی حتی عکس های خصوصی. نمی توانستم به او بگویم که این اطلاعات جمع آوری می شد. اطلاعات همه مردم جمع آوری می شد و همه چیز به منزله تهدیدی از سوی دولت بود: اگر دست از پا خطا کنید، زندگی شخصی تان را علیه شما به کار می گیریم.

اسنودن گفت که پیش از آن که گروهی از وبلاگ ساعت فروشی را در هنگ کنگ گرد هم آورد تا اطلاعات محرمانه این آژانس را در اختیارشان قرار دهد، خود را برای مرگ آماده کرده بود. او پیش از آن که برای همیشه از آمریکا خارج شود، حسابش را خالی کرد و موجودی آن را در اختیار شریکش قرار داد و تمام اطلاعات موجود در کامپیوترهایش را پاک کرد.

اسنودن فاش کرد که وی دو سال پیش با لیندسی میلز در روسیه ازدواج کرده است.اسنودن گفت که میلز از اکتبر 2014، چند ماه پس از دریافت حق پناهندگی او از روسیه در مقر اقامتش در مسکو به وی پیوسته است. بنا به گفته اسنودن، مراسم ازدواج مخفیانه برگزار شده و ازدواج آنها در دفتر ثبت عقد روسیه ثبت شده است.

این افسر پیشین اطلاعات آمریکا اعتراف کرد که در ابتدای اقامتش در روسیه که به این کشور گریخته بود، احساس تنهایی و انفصال از جهان کرده و بسیار نگران بوده که اطلاعات آمریکا او را تعقیب و تمام تحرکاتش را در مسکو کنترل کند.

وی گفت: مردی بودم که قدرتمندترین دولت جهان او را تعقیب کرده و می خواهد با او برخورد کند.

اسنودن در ادامه اضافه نمود: در حال حاضر با آزادی در مسکو و اطراف آن تردد می کنم، سوار مترو می شوم، به نمایشگاه های هنری و باله می روم و با دوستان در رستوران ها و کافی شاپ ها دیدار کرده و برای آینده ام در روسیه برنامه ریزی می کنم.

وی در ژوئن 2013 سلسله منابع محرمانه ای درباره برنامه های جاسوسی مورد استفاده اطلاعات آمریکا را به دو روزنامه واشنگتن پست و گاردین ارائه داده بود. وی ابتدا به هنگ کنگ و سپس به مسکو گریخت.

روسیه ابتدا برای مدت یک سال به اسنودن محل اقامت موقت داد به این شرط که فعالیت هایش علیه آمریکا را متوقف کند و در آگوست 2014 اقامت سه ساله به وی داد که به حق سفر در کشور روسیه و حتی خارج از این کشور تصریح می کرد.

در ماه ژانویه 2017 نیز مسکو حق اقامت اسنودن را تا سال 2020 تمدید کرد.

2323

منبع: خبرآنلاین

به "ادوارد اسنودن از جزئیات زندگی شخصی اش پرده برداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادوارد اسنودن از جزئیات زندگی شخصی اش پرده برداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید