اولین راستا ایمن دوچرخه سواری در بزرگراه های پایتخت راه اندازی شد

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، شهردار منطقه 13 تهران از احداث اولین راستا ویژه دوچرخه سواری در اتوبان های تهران خبر داد.

اولین راستا ایمن دوچرخه سواری در بزرگراه های پایتخت راه اندازی شد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ساعت فروشی، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه 13 تهران درباره راه اندازی جهت دوچرخه در بزرگراه های شرق پایتخت اظهارداشت: در راستای سیاست های مدیریت شهری در خصوص ایجاد زیرساخت های لازم برای استفاده حداکثری شهروندان از حمل و نقل پاک همچنین لزوم تامین ایمنی تردد دوچرخه سواران و عابران پیاده، عملیات احداث جهت دوچرخه سواری در منطقه اجرا شد.

وی افزود: فرهنگ سازی و جایگزینی حمل و نقل پاک به جای خودرو و ارتقاء سطح سلامت جامعه و شهروندان به خصوص در شرایط کنونی مبارزه با ویروس کرونا از اهم اهداف اجرای این طرح به شمار می رود.

رحمان زاده با اشاره به جزئیات این اقدام اظهارداشت: عملیات احداث جهت های ویژه دوچرخه سواری با کارشناسی و مطالعات متعدد در این زمینه برای در نظر دریافت ایمن ترین جهت برای دوچرخه سواران در نظر گرفته می شود.

وی با بیان اینکه جهت دوچرخه سواری واقع در اتوبان شهید دوران و قسمتی از بزرگراه شهید یاسینی در حال اجراست که طول این جهت حدود 7000متر طول و عرض این جهت 120 تا 150 سانتی متر است، شرح داد:این جهت از میدان شهید کلاهدوز آغاز و تا در شرقی مترو شهید کلاهدوز ادامه دارد که به وسیله علایم جداکننده فیزیکی و نوشتاری طراحی و جانمایی شده است.

شهردار منطقه 13 تهران بازدید و بررسی روزانه جهت های دوچرخه سواری و حذف هر گونه زواید در این جهت ها را از اولویت های معاونت حمل و نقل و ترافیک برشمرد و گفت: با تکمیل این عملیات و استفاده بیشتر از دوچرخه به جای خودرو های شخصی، شهری سالم و با آلودگی کمتر را شاهد خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اولین راستا ایمن دوچرخه سواری در بزرگراه های پایتخت راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین راستا ایمن دوچرخه سواری در بزرگراه های پایتخت راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید