خبرنگاران ارایه خدمات درمانی به اتباع خارجی در قزوین ادامه دارد

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، قزوین - خبرنگاران - مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین از ادامه ارایه خدمات درمانی به مهاجران در این استان خبر داد.

خبرنگاران ارایه خدمات درمانی به اتباع خارجی در قزوین ادامه دارد

بهمن عشایری روز پنجشنبه گفت: در راستای ادامه خدمات درمانی پناهندگان جمعی حاضر در کشور در سال 2020 میلادی از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و براساس تفاهم نامه همکاری مشترک اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، سازمان بیمه سلامت و کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان برای پنجمین سال پیاپی تمامی اتباع و مهاجرین خارجی معرفی شده از سوی وزارت کشور که دارای کارت آمایش یا هویت معتبر هستند را تحت پوشش بیمه سلامت قرار می دهد.

وی با بیان اینکه تاریخ اعتبار دفترچه بیمه این گروه از پناهندگان از زمان صدور به مدت یک سال خواهد بود، شرح داد: دفاتر پیشخوان تنها در موارد صدور دفترچه، مجاز به اخذ کارمزد بوده و لذا وصول هرگونه وجه اضافه به هر دلیل فاقد وجاهت و قابل پیگیری است.

به گفته عشایری، تمامی اتباع افغانستانی و عراقی دارای کارت آمایش و هویت باید جهت دریافت دفترچه بیمه سلامت به یکی از شعب دفاتر پیشخوان دولت که دارای گیشه بیمه سلامت هستند، مراجعه کنند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قزوین اضافه نمود: بیماران خاص به طور رایگان بیمه و دفترچه بیمه سلامت دریافت کرده و در بیمارستان های دولتی تحت درمان قرار می گیرند و مابقی اتباع خارجی نیز برابر دستورالعمل های ابلاغی به دفاتر پیشخوان مراجعه و فرایند ثبت نام را طی کنند تا دفترچه درمان آنان از طرف بیمه سلامت صادر شود.

اتباع خارجی می توانند با دردست داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام کارت آمایش، کارت هویت یا برگه تردد، کارت بانکی برای پرداخت هزینه ها در محل ثبت نام با رسید بانکی پرداخت هزینه ها، یک قطعه عکس سه در چهار مراحل دریافت دفترچه بیمه سلامت را طی کنند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ارایه خدمات درمانی به اتباع خارجی در قزوین ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ارایه خدمات درمانی به اتباع خارجی در قزوین ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید