مبلغ دریافتی از زائران اربعین کجا هزینه می گردد؟

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه زائران بدون توجه به فضاسازی ها در سامانه سماح نام نویسی نمایند، به تشریح هزینه های دریافتی از زائران در این سامانه پرداخت.

مبلغ دریافتی از زائران اربعین کجا هزینه می گردد؟

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ساعت فروشی، احمد محمدی فر، دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به هزینه های بیمه و خدمات درمانی در سامانه سماح گفت: بر اساس مصوبات ستاد مرکزی اربعین مقرر شد تمام زائران اربعین در سامانه سماح نام نویسی نمایند.

وی به دلایل لزوم نام نویسی زائران اربعین در سامانه سماح اشاره نمود و گفت: 7 هزار تومان به منظور ارائه خدمات درمانی برای هلال احمر مصوب شده است که این مبلغ برای تأمین بخشی از هزینه های هلال احمر که در عراق صورت می گیرد، پیش بینی شده است. این هزینه به درخواست جمعیت هلال احمر بوده و ستاد اربعین این مبلغ را به تصویب رسانده است. البته ناگفته نماند که این خدمات برای زائران رایگان است و تمام زائران می توانند از خدمات درمانی بهره مند شوند.

محمدی فر با بیان اینکه خدمات بیمه ای نیز برای زائران پیش بینی شده است، اعلام نمود: با وجود افزایش تعهدات بیمه گر، سال جاری افزایش هزینه بیمه نداشتیم و زائران با پرداخت 15 هزار تومان در سامانه سماح زیرپوشش بیمه قرار می گیرند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه انتخاب بیمه گر برای زائران اربعین توضیح داد:

مناقصه برای انتخاب بیمه گر اجرا شده و در نهایت بیمه ایران برای این منظور مورد پذیرش واقع شده است. پس تمام هزینه هایی که در سامانه سماح برای بیمه زائران اخذ می گردد، به بیمه ایران تخصیص می یابد و سازمان حج و زیارت تنها مسؤول پیگیری و ثبت نام در سامانه سماح است.

دبیر ستاد مرکزی اربعین بابیان اینکه زائران حتما پیش از سفر اربعین خود را بیمه نمایند، گفت: دلیل اصلی برای نام نویسی در سامانه سماح نیز بهره مندی زائران از خدمات بیمه ای است، چرا که سفر اربعین با سایر سفر ها متفاوت است و خطرات احتمالی را باید مدنظر قرار داد، علاوه بر آن مرگ طبیعی نیز ممکن است اتفاق بیفتد، بر همین اساس از زائران تقاضا داریم برای راحتی خاطر خود و خانواده و بدون توجه به بعضی فضاسازی ها در سامانه سماح نام نویسی نموده و از خدمات بیمه ای بهره مند شوند.

مطمئن باشند که این هزینه ها برای سلامت خود زائران اخذ می گردد.

وی با اشاره به نظارت بر خدمات بیمه ای نیز گفت: خدمات بیمه ای و بهداشتی مورد آنالیز و نظارت قرار می گیرد و زائران نیز می توانند نقدها و پیشنهاد های خود را به ما منتقل نمایند. کارشناسان بیمه نیز در نقاط مختلف داخل خاک کشور و راستا پیاده روی اربعین در عراق مستقر هستند تا به زائران خدمت نمایند.

محمدی فر گفت: تعهدات بیمه ایران علاوه بر فوت و نقص عضو، انتقال بیماران به کشور از طریق آمبولانس های مجهز در عراق است که امیدواریم تمام زائران اربعین در سلامت کامل به این سفر مشرف شده و به کشور بازگردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مبلغ دریافتی از زائران اربعین کجا هزینه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبلغ دریافتی از زائران اربعین کجا هزینه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید