کارشناس امنیتی عراق: در شرایط فعلی اقدام واشنگتن برای جنگ بعید است

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، یک کارشناس امنیتی عراق، اقدام آمریکا برای آغاز جنگ جدید در منطقه و عراق، آنهم در شرایط کنونی را بعید دانست.

کارشناس امنیتی عراق: در شرایط فعلی اقدام واشنگتن برای جنگ بعید است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت فروشی، علی الوائلی کارشناس امنیتی عراق امروز (پنجشنبه) گفت اقدام آمریکا به ارتکاب جنایت یا آغاز جنگ جدید در عراق و منطقه بعید است و آمریکا می داند که هر گونه اقدام تحریک آمیز، چه فاجعه ای به بار خواهد آورد.

الوائلی در مصاحبه با وبگاه المعلومه گفت که خروج آمریکا از برخی پایگاه های عراق بیانگر طرح خطرناک واشنگتن است اما در شرایط کنونی آمریکا هرگز آن را اجرایی نخواهد کرد به خصوص اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری تلاش می کند و لذا مخالفت مجلس نمایندگان آمریکا با طرح های جنایتکارانه آن، رویای پیروزی مجدد را از بین می برد.

او اضافه کرد که آمریکا اهداف خود در عراق را معین کرده است اما در صورت هر گونه اقدام تحریک آمیز با جنگ شدیدی روبرو خواهد شد به خصوص اینکه گروه های مقاومت و الحشدالشعبی درک درستی از تمامی طرح های واشنگتن دارند.

این کارشناس امنیتی عراق همچنین گفت که شیوع ویروس کرونا و تقاضای آمریکایی ها برای بازگشت فرزندانشان به کشور، عامل فشاری بر دولت آمریکا خواهد بود در نتیجه ترامپ حجم خطرات داخلی در صورت ارتکاب هر گونه جنایت جدید در عراق و منطقه درک می کند و می داند که با یک جنگ داخلی و خارجی روبرو خواهد شد که تمامی طرح های آن را به شکست می کشاند.

خ

منبع: خبرگزاری فارس

به "کارشناس امنیتی عراق: در شرایط فعلی اقدام واشنگتن برای جنگ بعید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناس امنیتی عراق: در شرایط فعلی اقدام واشنگتن برای جنگ بعید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید