افتتاح مرکز جامع کاهش آسیب زنان معتاد در شوش، ارائه خدمات رایگان

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور از افتتاح یک مرکز جامع کاهش آسیب برای زنان معتاد تهرانی با ظرفیت 100 نفر اطلاع داد.

افتتاح مرکز جامع کاهش آسیب زنان معتاد در شوش، ارائه خدمات رایگان

فرید براتی سده در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه مرکز جامع کاهش آسیب زنان در تهران روز سه شنبه افتتاح می گردد، گفت: این مرکز جامع برای ارائه خدمات کاهش آسیب به زنان مصرف کننده مواد مخدر و توانمندسازی آنان است. در این مرکز خدمات گذری، سرپناهی (شلتر)، توانمند سازی، خدمات سیار، مدیریت مورد و همچنین خدمات پیگیری ارائه می گردد.

وی با بیان اینکه این مرکز با همکاری چند دستگاه آماده بهره برداری شده است، اظهار کرد: مرکز یاد شده در پارک شوش واقع شده است. محل این مرکز نیز متعلق به شهرداری منطقه بوده که طی همکاری شهرداری با یکی از موسسات دارای مجوز از سازمان بهزیستی برای این منظور اختصاص یافته است. همچنین نیروی انتظامی نیز در راه اندازی این مرکز همکاری داشته است.

معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه مرکز مذکور، اولین مرکز جامع خدمات کاهش آسیب در کشور است ادامه داد: با توجه به اینکه پیش از این نیز یک مرکز جامع درمان برای زنان، مادران دارای فرزند خردسال و مادران باردار راه اندازی نموده بودیم، این مرکز تکمیل کننده حلقه ارائه خدمات به زنان آسیب دیده معتاد در استان تهران است.

براتی سده با اشاره به اینکه ظرفیت این مرکز برای 100 نفر در نظر گرفته شده است، توضیح داد: از چند روز گذشته پذیرش بیمار در این مرکز شروع شده اما از روز سه شنبه به شکل رسمی افتتاح خواهد شد. همچنین از افراد پذیرفته شده در مراکز کاهش آسیب هزینه ای دریافت نمی گردد. در این مرکز بخشی نیز برای اشتغال افراد پیش بینی شده است. به این ترتیب اگر هم کسانی احتیاج به پرداخت هزینه داشته باشند، بعدا از محل اشتغال آنها به تدریج هزینه مذکور پرداخت می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افتتاح مرکز جامع کاهش آسیب زنان معتاد در شوش، ارائه خدمات رایگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح مرکز جامع کاهش آسیب زنان معتاد در شوش، ارائه خدمات رایگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید