تمجید کارشناس AFC از لژیونر های فوتبال ایران

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، روزنامه نگار بزرگترین روزنامه هلند در مصاحبه با سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) به تمجید از 2 لژیونر فوتبال کشورمان پرداخت.

تمجید کارشناس AFC از لژیونر های فوتبال ایران

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ ساعت فروشی، یرون کاپتینس کارشناس فوتبال هلند و روزنامه نگار تلگراف در گفت وگو با سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) از رضا قوچان نژاد و علیرضا جهانبخش تمجید کرد.

روز آدینه سایت AFC با معرفی 9 بازیکن آسیایی که سابقه حضور در رقابت های لیگ هلند را داشته اند (از جمله قوچان نژاد و جهانبخش) از کاربران خود خواست تا بهترین بازیکن آسیایی تاریخ این رقابت ها را انتخاب نمایند.

این سایت امروز (یکشنبه) به سراغ یرون کاپتینس کارشناس فوتبال و روزنامه نگار عظیمترین روزنامه این کشور، رفته و نظر او را درباره بهترین بازیکن آسیایی اردیویزه جویا شده است.

هر چند این کارشناس هلندی پارک جی سونگ و شینجی اونو را به عنوان بهترین آسیایی های لیگ هلند معرفی کرد، اما در ادامه به تمجید از 2 لژیونر فوتبال کشورمان (رضا قوچان نژاد و علیرضا جهانبخش) پرداخت و البته جهانبخش را برتر از قوچان نژاد دانست.

AFC در این باره نوشت: یکی دیگر از کشور هایی که در نظرسنجی (بهترین آسیایی لیگ هلند) حضور قدرتمندی دارد، جمهوری اسلامی ایران است. علیرضا جهانبخش و رضا قوچان نژاد هر 2 در طی چند سال اخیر خود را به عنوان ستاره های اردیویزه اثبات نموده اند.

این 2 بازیکن روی هم رفته در فوتبال هلند بیش از 100 گل به ثمر رسانده اند و در نظرسنجی ما کنار هم قرار دارند.

کاپتینس، معتقد است جهانبخش بازیکن سابق نایمخن و آزد آلکمار، لیاقت این را دارد که کمی جلوتر از قوچان نژاد باشد.

او درباره علیرضا جهانبخش گفت: علیرضا بازیکنی واقعا جذاب، تکنیکی و با اخلاق است که تماشای بازی او لذت دارد. او به تدریج رشد کرد و بلافاصله به این سطح نرسیده است. در این فاصله او به گذر از چند مرحله نیاز داشت که این مراحل را در نایمخن طی کرد. او فصل فوق العاده ای در آلکمار داشت و او واقعا شایسته انتقال به لیگ برتر بود، اما معتقدم در لیگ برتر خیلی پیروز نبوده است.

کارشناس هلندی اضافه کرد: از نظر فوتبالی، مهارت های فنی و خلاقیت او بازیکن فوق العاده ای بوده و یک هنرمند واقعی در فوتبال است.

کاپتینس درباره قوچان نژاد نیز گفت: رضا بازیکن جالبی بوده، زیرا او در هلند عظیم شده است، بنابراین ما بیشتر دوست داریم که رضا را بیشتر شبیه یک فرد هلندی ببینیم. او به زبان ما صحبت می نماید و در تیم های فوتبال هلند رشد نموده است.

او اضافه کرد: رضا یک ماشین گلزنی واقعی و در محوطه جریمه بسیار موثر است و چند فصل آمار های بسیار خوبی داشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تمجید کارشناس AFC از لژیونر های فوتبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمجید کارشناس AFC از لژیونر های فوتبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید