افزایش بهای نفت در میان الزام کاهش فراوری

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، خبرنگاران: رویترز گزارش داده است که روز سه شنبه، تنها یک روز قبل از کریسمس و در پی ادامه همکاری روسیه با اپک برای کاهش تولیدات نفتی و همچنین امیدواری برای انتها یافتن مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین، قیمت نفت افزایش یافت.

افزایش بهای نفت در میان الزام کاهش فراوری

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، به نقل از سایت طلا؛ رویترز گزارش داده است که روز سه شنبه، تنها یک روز قبل از کریسمس و در پی ادامه همکاری روسیه با اپک برای کاهش فراوریات نفتی و همچنین امیدواری برای سرانجام یافتن مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین، قیمت نفت افزایش یافت.

پس از یک جلسه کوتاه قبل از تعطیلات کریسمس، که در آن شرکت آمریکایی West Texas Intermediate CLc1 رشد 59 سنتی و یا 0.97 درصدی و برای هر بشکه مبلغ 61.11 دلار را تایید کرد، نفت خام برنت با 81 سنت یا 1.22 درصد افزایش به مبلغ هر بشکه 67.20 دلار رسید.

به گفته وزیر انرژی روسیه، تا زمانی که همکاری میان روسیه و اپک نتایج سازنده ای داشته باشد، به این فرایند ادامه خواهند داد.

اپک و متحدانش در ماه نوامبر توافق کردند که محدودیت های وضع شده در سال 2017 را تمدید نمایند. محدودیت فراوری کنونی، که تا سقف 2.1 میلیون بشکه در روز را شامل می گردد، در واقع 2 درصد تقاضای دنیای را در بر می گیرد.

بیورنار تونهاوگن، سرپرست تحقیقات بازار نفت شرکت ریستاد انرژی طی یادداشتی گفت که اپک هنوز نیازمند انجام فعالیت های بیشتری برای متعادل سازی و به ثبات رساندن بازار است. سیاست های محدود سازی از سوی اپک به طور کامل نتوانسته اند مشکل را حل نمایند، بلکه بازار را تنها تا سه ماهه اول سال 2020 آرام نگه می دارند.

افزایش بهای نفت در میان الزام کاهش فراوری

همچنین پس از ادعای رئیس جمهور آمریکا در روز سه شنبه مبنی بر اینکه او و همتای چینی وی، طی مراسمی فاز اول قرارداد دوجانبه مابین دو کشور را امضاء می نمایند، بازار فرایند صعودی را پیش گرفت. تنش های مابین این دو کشور بر بازار نفت سایه افکنده چرا که ممکن است کاهش رشد تقاضا را به همراه داشته باشد.

با این وجود، با توجه به میزان سطح تامین، بازار فرایند صعودی دارد.

روز سه شنبه معاهده ای ما بین کویت و عربستان در مورد منطقه ای مشترک میان دو کشور به امضاء رسید که میزان تامین نفت در سال آینده را افزایش خواهد داد. این عهدنامه با هدف سرانجام بخشیدن به اختلافات میان اعضای اپک، به دنبال بازگشایی میادین نفتی می باشد که قادرند تا نیم میلیون بشکه در روز و یا 0.5 درصد از نفت دنیا را تامین نمایند.

شرکت نفتی بزرگ آمریکایی تحت عنوان چورون، که بر فعالیت و راه اندازی میادین نفتی تمرکز دارد گفت که فراوری حداکثری میادین نفتی مورد نظر پس از 12 ماه میسر خواهد بود.

در حالی که سازمان کشورهای صادرنماینده فراورده های نفتی میزان فراوری را کاهش داده است، فراوری نمایندگان آمریکایی این خلاء را پر نموده اند و حتی نفت خام بیشتری وارد بازار می نمایند، تا جایی که رکورد 13 میلیون بشکه در روز را نیز در ماه نوامبر شکستند و این امر به حفظ ذخایر نفتی آمریکا یاری می نماید.

طبق نظر سنجی رویترز سهام نفت خام در دومین هفته پیاپی، در هفته گذشته تا 1.8 میلیون بشکه کاهش داشته است.

گزارش هفتگی دولت از ذخایرش بخاطر تعطیلات کریسمس، دو روز به تعویق افتاده است. این گزارش عموما چهارشنبه ها ساعت 10:30 صبح منتشر می گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "افزایش بهای نفت در میان الزام کاهش فراوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بهای نفت در میان الزام کاهش فراوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید