معین تکلیف خودروهای احتکار شده در انتظار رأی تعزیرات

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، خبرنگاران: رئیس سازمان حمایت معین تکلیف خودروهای احتکار شده را منوط به رأی تعزیرات دانست و گفت: کمیته معین تکلیف اختلاف قیمت خودور در کارخانه و بازار هنوز تشکیل نشده است.

معین تکلیف خودروهای احتکار شده در انتظار رأی تعزیرات

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی به نقل از تسنیم، پس از اینکه شورای رقابت حدود یک ماه و نیم گذشته قیمت خودروهای تولیدی ایران خودرو و سایپا را اعلام نمود، قرار شد، قیمت این خودروها در بازار نیز 10 درصد گران تر از کارخانه به فروش برسد ولی با توجه اختلاف نظرهایی که در این خصوص وجود داشت، عباس تابش در نشست خبر خود در 24 خرداد ماه، اعلام نمود: سازمان حمایت موافق اختلاف 10 درصدی قیمت خودرو در کارخانه و بازار است ولی بعضی از ذینفعان دیگر معتقدند باید قیمت خودرو در بازار بر اساس عرضه و تقاضا معین گردد.

علاوه بر این همزمان با قیمت های جدید کارخانه کشت های ویژه تعزیرات نیز در سطح شهر، از پیدا شدن حجم بسیار بالایی از خودروهای احتکار شده خبر دادند. به نحوی که صاحبان این خودروها با خرید این محصولات از کارخانه و احتکار آنها در صدد فروش این محصولات با قیمت بسیار بالا بعد از اعلام قیمت های جدید بودند.

وزارت صنعت با همکاری پلیس راهور و سازمان بازرسی، ضمن شناسایی انبارهای این خودروهای احتکار شده؛ اعلام نمود قرار است دو راهکاربرای مالکین این خودرو ها اجرایی گردد، به نحوی که نخست مالک باید خودرو ها را با قیمت کارخانه به فروش برساند در غیر این صورت اموال در اختیار سازمان اموال تملیکی شده و آنها خود محصولات را با قیمت کارخانه به فروش برسانند.در حال حاضر بیش از یک ماه از شناسایی این انبارها گذشته و هنوز تکلیف ای موضوع تعیین نبوده و همین امر ابهاماتی را برای مردم در برخودر با محتکران ایجاد شده است.

عباس تابش، در مورد شرایط خودرو های اختکار شده، گفت: پس از اینکه خودروهای احتکار در پارکینگ ها کشف شد، پرونده های آن به تعزیرات برای صدور رأی ارسال شده است. بنابراین هنوز رأیی از سوی تعزیرات صادر نشده تا تکلیف این خودروها تعیین گردد و باید منتظر رأی تعزیرات باشیم.

رئیس سازمان حمایت در مورد در مورد معین تکلیف اختلاف قیمت خودرو در بازار و کارخانه نیزگفت: قرار بود کمیته ای به منظور آنالیز این موضوع تشکیل گردد که هنوز این امر محقق نشده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "معین تکلیف خودروهای احتکار شده در انتظار رأی تعزیرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین تکلیف خودروهای احتکار شده در انتظار رأی تعزیرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید