فنجان های خوراکی با طعم وانیل برای مسافران ایرنیوزیلند

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، شرکت هواپیمایی ایرنیوزیلند برای کاهش میزان زباله در طول پروازهایش فنجان های قهوه خوراکی را آزمایش می کند.

فنجان های خوراکی با طعم وانیل برای مسافران ایرنیوزیلند

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی به نقل از ایندیپندنت، در تمام پروازهای ایرنیوزیلند فنجان های قهوه با طعم وانیل سرو می شود که با وجود مایع داغ در آن، ذوب یا نرم نمی شوند.

شرکت هواپیمایی نیوزیلند که اخیرا به عنوان بهترین شرکت هواپیمایی مسافربری انتخاب شده است با موسسه توآیس که توسط یک خانواده اداره می شود وارد یک پروژه مشترک شده است. کار موسسه توآیس تولید فنجان های ساخته شده از مواد گیاهی است.

ایرنیوزیلند، که پیش از این نیز لیوان های قابل بازیافت را جایگزین لیوان های پلاستیکی معمول کرده بود می خواهد با گامی دیگر تعداد هشت میلیون فنجان قهوه ای را که همه ساله در پروازهایش استفاده می کند هرچه بیشتر با محیط زیست سازگار کند.

نیک چِیو، مدیر بخش خدمات مسافران ایرنیوزیلند می گوید:ما با کمپانی نوآور توآیس وارد همکاری شده ایم تا آینده فنجان های خوراکی ذوب نشدنی با طعم وانیل را مورد مطالعه قرار دهیم. مسافران هواپیما از این فنجان ها خیلی استقبال کرده اند. ما از این فنجان ها برای پذیرایی نوبت دسر هم استفاده کرده ایم.

مرحله آزمایشی استفاده از این فنجان ها با موفقیت همراه بوده و طرح هایی نیز برای جایگزینی آن ها برای دیگر بشقاب ها و ظرف های پلاستیکی غذا در دست است.

جیمی کَشمور یکی از بنیانگذاران موسسه توآیس می گوید:عالی است که ایرنیوزیلند با ما همراه شود تا به دنیا و مشتریانش نشان دهد کمی ابتکار نیوزیلندی و نوآوری واقعا می تواند تاثیر مثبتی بر محیط زیست بگذارد و تجربه ای لذیذ و در عین حال مترقی برای مسافر باشد.

این تازه ترین تحول در عملی کردن وعده شرکت های هواپیمایی برای گام برداشتن در راستای حفظ محیط زیست است. در اوایل ماه جاری شرکت هواپیمایی ایزی جت اعلام کرد نخستین شرکتی خواهد بود که پروازهایش بدون تولید کربن پرواز خواهند کرد.

ایزی جت گفته است سالیانه حدود 25 میلیون پوند روی جنگل ها، بازیافت ها و پروژه های محلی سرمایه گذاری خواهد کرد.

یوهان لوندگرِن، مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایزی جت گفت:ما تایید می کنیم که این فقط یک اقدام موقت تا هنگامی است که تکنولوژی آنقدر پیشرفت کند که بتوانیم تولید کربن را به طور قاطع کاهش دهیم، اما می خواهیم اقدام در مورد گاز کربن را از حالا آغاز کنیم. مردم برای نحوه سفرشان گزینه های گوناگونی دارند. آن ها اکنون متوجه پیامد بالقوه تولید کربن توسط وسیله سفرشان هستند. اما هنوز عده زیادی خواهان مسافرت با هواپیما هستند و اگر سفر با هواپیما را انتخاب کنند، ما می خواهیم نخستین گزینه آن ها باشیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "فنجان های خوراکی با طعم وانیل برای مسافران ایرنیوزیلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فنجان های خوراکی با طعم وانیل برای مسافران ایرنیوزیلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید