نامه نخبگان ایرانی به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل درباره جنایات جاری در هند

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، با افزایش جنایات هندوهای افراطی علیه مسلمانان هند شماری از نخبگان ایرانی در نامه ای سرگشاده به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل خواهان رسیدگی به این موضوع شدند.

نامه نخبگان ایرانی به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل درباره جنایات جاری در هند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت فروشی، در پی اوج گیری جنایات فجیع بخشی از هندوهای افراطی علیه مسلمانان هند، جمعی از نخبگان، تحلیلگران و دانشگاهیان ایرانی، با ارسال نامه ای سرگشاده خطاب به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، خواهان ارائه گزارشی از وی به ارکان سازمان ملل شدند.

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت فروشی، متن این نامه بدین توضیح است.

سرکار خانم میشل باچلت

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

با سلام

این روزها اخبار دهشتناک کشتار بی رحمانه مسلمانان توسط گروهی از هندوها در سرزمین هند، قلب هر انسان آزادیخواهی را به درد می آورد.

با نهایت تأسف، هم نوعان ما در سرزمین هند، جان، مال و ناموس و امنیت شان در معرض تعدی و تجاوز رفتار حیوانی گروهی انسان نما قرار گرفته است و دولت هند به رغم تمام تعهدات الزام آور حقوق بشری، نه تنها هیچ اقدام مؤثری برای پیشگیری از این فجایع و نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر و مجازات عاملان ننموده است بلکه خود با تصویب قانون اصلاح اعطای تابعیت، کنوانسیون برطرف کلیه اشکال تبعیض نژادی را به صورت سیستماتیک و فاحش نقض نموده و مسلمانان هندی را از حق تابعیت به عنوان حق مهم بشری که در اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاق حقوق مدنی و سیاسی محروم نموده است.

عالی جناب

امید است کمیساریای عالی حقوق بشر با رعایت اصل بی طرفی، به وظایف قانونی خود عمل نموده و با ارائه گزارشی مبتنی بر واقعیت، توجه دبیر کل و ارکان ذیربط سازمان ملل متحد را به این موضوع مهم جلب نموده و اقدام فوری و عاجلی برای نجات مسلمانان مظلوم هند انجام دهد.

تصویب قانون تابعیت هند در خاتمه سال 2019 موجی از اعتراضات گسترده در این کشور به راه انداخت. بر اساس قانون جدید تنها افغان ها، بنگلادشی ها و پاکستانی های غیر مسلمان که در هند پناهنده می شوند می توانند در این کشور درخواست تابعیت نمایند.

در هفته گذشته انتشار تصاویر حمله یک گروه هندو به یک فرد مسلمان که در حال بازگشت از مسجد به خانه بودند واکنش های زیادی را برانگیخت.

علاوه بر نخبگان و دانشگاهیان ایران، نهادهایی همچون اتحادیه جهانی علمای مسلمان و انجمن علمای یمن نیز این قتل ها و جنایات اخیر در هند را محکوم نموده اند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "نامه نخبگان ایرانی به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل درباره جنایات جاری در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه نخبگان ایرانی به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل درباره جنایات جاری در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید