اخبار سیاسی

از قرنطینه یک ماهه طراحان سوال در کُره جنوبی تا 9.5 میلیون متقاضی در چین

نحوه پذیرش در دانشگاه چیزی است که دولت هر کشور مطابق با قوانین و شرایط کشور خود، آن را معین می کند. اغلب کشورهای دنیا آزمونی مانند کنکور ما برای پذیرش دانشجو ندارند ولی هر کدام روش هایی دارند که مختص به خود است.

7 مهر 1399

وام اجاره نیامده به فروش رفت!

پرداخت وام ودیعه هنوز به جریان نیفتاده خرید و فروش می گردد.

30 شهریور 1399

واکسن های ساخت روسیه علیه کرونا بی خطر و ایمن هستند

نخست وزیر و وزیر بهداشت روسیه از اثر بخشی و ایمن بودن واکسن های تولید شده در این کشور علیه ویروس کرونا خبر داده و ابراز امیدواری کردند که نخستین واکسن روسی در پاییز امسال قابل استفاده باشد.

24 شهریور 1399

زمان همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش خبرنگاران، مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، در هفته تامین اجتماعی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و برنامه های این سازمان، به سوالاتی پیرامون همسان سازی حقوق بازنشستگان و … پاسخ داد.

21 شهریور 1399

وزیر دفاع آمریکا: از اقدامات تهاجمی ایران جلوگیری کردیم!

وزیر دفاع آمریکا در توجیه حضور غیرقانونی نیرو های این کشور در آب های خلیج فارس و دریای چین جنوبی، مدعی شد که پنتاگون، طی سال گذشته، با اقدامات خصمانه ایران و چند کشور دیگر مقابله نموده است.

15 شهریور 1399

گفت وگوی چالشی با محمد معتمدی؛ من سلبریتی نیستم!

روزنامه هفت صبح - وحید لشگری: محمد معتمدی یکی از خواننده های سرشناس موسیقی ایرانی است که طی سال های اخیر تجربیات متفاوتی را در حوزه موسیقی ثبت نموده و توانسته طیف های گوناگون جامعه را در دایره مخاطبین آثارش داشته باشد. اما در عین حال گاهی هم حاشیه هایی...

10 شهریور 1399

ترکیه شمال عراق را به شدت بمباران کرد

جنگنده های ترکیه مناطق مرزی در داخل خاک عراق را بار دیگر به شدت بمباران کردند و هنوز تلفات این حملات تعیین نیست.

28 مرداد 1399

خبرنگاران مدیرکل امور مالی و دارایی آذربایجان غربی، فردا میهمان سامانه 111

ارومیه- خبرنگاران- مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری آذربایجان غربی گفت: مدیرکل امور مالی و دارایی استان فردا، شنبه میهمان سامانه ارتباط مردم و دولت هستند.

26 مرداد 1399

تفسیر به رای برجام عواقب وخیم دارد

وزارت خارجه روسیه با هشدار درباره عواقب وخیمی که تفسیر به رأی آمریکا از توافق هسته ای ایران خواهد داشت، گفت بازگشت تحریم های سازمان ملل علیه تهران، منجر به بحران در شورای امنیت می گردد.

24 مرداد 1399

آمار خاتمه نامه ها و رساله های ثبت شده با قلمرو جغرافیایی اعلام شد

طبق داده هایی که در سال 1398، در سامانه ملی ثبت خاتمه نامه، رساله ثبت شده است، بیش از 10 هزار و 164پارسا (16.75 درصد) دارای قلمرو فرامرزی، ملی، استانی، یا شهری بوده اند.

21 مرداد 1399

سکوت جانسون در برابر رفتار ترامپ با معترضان شرم آور است

چهل تَن از نمایندگان مجلس انگلیس در نامه ای خطاب به نخست وزیر این کشور، خواهان موضع گیری قاطعانه وی علیه رفتار ترامپ با معترضان آمریکایی شدند.

13 مرداد 1399

بورل خواهان تجدیدنظر آمریکا در خروج از پیمان آسمانهای باز شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، جوزف بورل با صدور بیانیه ای ضمن ابراز تأسف از اعلام تصمیم آمریکا برای خروج از پیمان آسمانهای باز گفت: این پیمان یک رکن مهم در ساختار کنترل تسلیحات است و به مثابه یک اقدام اساسی اعتماد ساز و امنیت ساز بکار می رود.

4 مرداد 1399

راهنمای مقابله با ویروس کرونا در محیط های موزه ای تدوین شد

پژوهشکده حفاظت و بازسازی آثار تاریخی فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری راهنمای مقابله با ویروس کرونا در محیط های موزه ای را با هدف ارائه توصیه های کارساز برای موزه های کوچک و عظیم و مجموعه های تاریخی تدوین کرد.

1 مرداد 1399

نظری: ابتدا باید قرارداد کارگزار قبلی فسخ و سپس قرارداد جدید امضا گردد

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال تاکید نمود برای عقد قرارداد با کارگزار جدید باید ابتدا قرارداد کارگزار قبلی فسخ گردد.

1 مرداد 1399

سایه سنگین کرونا بر لنج های باری قشم، دروازه های تجارت به روی لنج ها بسته شد

توجه به کارکنان بیکار شده لنج های باری پیش از له شدن چرخ اقتصاد خانواده هایشان زیر آوار کرونا، در کنار تدابیر معیشتی ضرورتی دو چندان دارد.

6 تیر 1399

نامه سرگشاده عبدالمهدی به رؤسای جمهور و مجلس عراق

نخست وزیر مستعفی عراق در نامه ای سرگشاده به رؤسای جمهور و مجلس و نمایندگان این کشور درباره تأخیر در تشکیل کابینه جدید هشدار داد و گفت که مطالبه برخی جریان های سیاسی برای در دست دریافت یک وزارتخانه معین بی معنی است.

4 تیر 1399

حضور ارتش در عرصه های مختلف پیغام آور آرامش و امنیت است

دبیر شورای عالی امنیت ملی نوشت: ارتش حزب الله نیروی مؤمن، فداکار و زبده ای است که حضورش در عرصه های مختلف پیغام آور آرامش است.

21 خرداد 1399

خبرنگاران کرونا و آشفتگی بازار کرمان

کرمان - خبرنگاران - بازار کرمان به عنوان طولانی ترین راسته بازار کشور این روزها در کش و قوس اما و اگرهای تصمیمات بازاریان و مصوبات ستاد مقابله با کرونا قرار گرفته و میان تعطیلی و بازگشایی سرگردان است.

16 خرداد 1399

روایت جهانگیری از سختی های ادغام بانک های نیروهای مسلح

خبرنگاران: معاون اول رئیس جمهورگفت: از ابتدای سال 98 خیلی نگران بودیم که فشارسنگین تری روی فروش نفت، بیمه ها، کشتیرانی و صادرات داشته باشیم به همین دلیل بودجه را تعدیل کردیم اما خوشبختانه در عملکردی که در سه ماهه سوم رخ داد، اقتصاد کشور سال...

14 خرداد 1399

اعتراض سفیر چین به اظهارات جهانپور ، سخنگوی وزارت خارجه ورود کرد

سفیر چین در تهران به اظهارات و توییت کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت کشورمان واکنش نشان داد.

7 خرداد 1399
تعداد: (136)