نمایشگاه مجازی از آثار کتیبه دار موزه آبگینه

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، مدیر موزه آبگینه و سفالینه های ایران گفت: به پاس تجلیل از خدمات علمی استاد فقید عبدالله قوچانی، نمایشگاه مجازی از آثار منتخب کتیبه دار موزه آبگینه که توسط این استاد مرحوم قوچانی خوانش و ترجمه شده است از تاریخ 2 شهریور به نمایش عموم گذاشته می گردد.

نمایشگاه مجازی از آثار کتیبه دار موزه آبگینه

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران، حمید وکیل باشی روز یکشنبه 2 شهریور ماه 99 گفت: استاد فقید عبدالله قوچانی به عنوان کارشناس خطوط اسلامی، کتیبه خوان و پژوهشگر تاریخ اسلامی بر روی آثار بسیاری از موزه ها در دنیا و ایران و از جمله آثار موجود در موزه آبگینه و سفالینه ایران در مدت حیات با برکت خود فعالیت داشته اند.

او اضافه کرد: مرحوم قوچانی در سال 1371 پژوهشی گسترده بر روی آثار کتیبه دار سفال و شیشه در موزه آبگینه انجام داند که گزارش این آنالیز در اختیار موزه واقع شده است و محل رجوع بسیاری از محققان و دانشجویان و علاقه مندان است.

وکیل باشی عنوان نمود: در گزارش ایشان کتیبه های 40 اثر سفالین و اثر شیشه ای خوانش شده است که منتخب این آثار در نمایشگاه مجازی در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع: میراث آریا

به "نمایشگاه مجازی از آثار کتیبه دار موزه آبگینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه مجازی از آثار کتیبه دار موزه آبگینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید