کف و سقف دریافت بیمه بیکاری

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، قائم مقام سازمان تامین اجتماعی شرایط بهره مندی از بیمه بیکاری را تشریح کرد.

کف و سقف دریافت بیمه بیکاری

به گزارش ایسنا، محمدحسن زدا در صفحه اینستاگرامی خود مطالبی ویدئویی تحت عنوان دانستنی های تامین اجتماعی منتشر می نماید و به مرور بعضی قوانین تامین اجتماعی می پردازد.

وی درباره چگونگی برخورداری از بیمه بیکاری اظهار کرد: یکی از مزایای خوب در جمهوری اسلامی، قانون بیمه بیکاری است و بر اساس آن هر شخصی بدون میل و اراده بیکار بگردد و قبل از بیکاری حداقل شش ماه سابقه بیمه پردازی داشته باشد می تواند مقرری بیمه بیکاری دریافت کند.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تجرد و تاهل و میزان سابقه افراد در نوع دریافتی آنها موثر است گفت: اگر فرد بین شش تا 24 ماه سابقه کار داشته و مجرد باشد از شش ماه و اگر متاهل باشد از 12 ماه مقرری بیمه بیکاری بهره مند می گردد. اگر فرد بین 25 تا 120 ماه قبل از بیکاری، سابقه داشته و مجرد باشد از 12 ماه و اگر متاهل باشد از 18 ماه مقرری بیمه بیکاری بهره مند می گردد.

زدا اضافه کرد: اگر فرد بین 121 تا 180 ماه سابقه داشته و مجرد باشد از 18 ماه و اگر متاهل باشد از 26 ماه مقرری بیمه بیکاری بهره مند می گردد. اگر فرد 181 ماه تا 240 ماه سابقه داشته و مجرد باشد از 26 ماه و اگر متاهل باشد از 36 ماه مقرری برخوردار می گردد. اگر میزان سابقه فرد قبل از بیکاری بالای 241 ماه و مجرد باشد از 36 ماه و متاهل باشد از 50 ماه حقوق بیمه بیکاری بهره مند می گردد.

وی با بیان اینکه اگر فردی بعد از سن 55 سالگی بیکار گردد، مقرری بیکاری به بازنشستگی اش وصل می گردد و آنقدر مقرری بیمه بیکاری دریافت می نماید تا شرایط بازنشستگی را به دست بیاورد گفت: فرد باید به محض اخراجی و بیکاری به ادارات کار مراجعه کند، آنجا آنالیز و تصمیم گیری می گردد و اگر شرایط وی تایید شد به سازمان تامین اجتماعی معرفی می گردد.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: در قانون آمده است که فرد طی دوره بیکاری و دریافت مقرری باید به موسسات آموزش فنی و حرفه ای برود و آموزش هایی در راستای کار مرتبط با شغل خویش دریافت کند. به عنوان مثال اگر تراشکار درجه 3 است باید به کلاس برود و تراشکار درجه 2 بگردد یا اگر بیسواد است طی این دوران به نهضت سوادآموزی معرفی می گردد و سواد فرا می گیرد و به محض اینکه اولین کار پیشنهاد شد، مقرری قطع می گردد و باید کار را بپذیرد.

به گفته زدا 250 هزار نفر به صورت ماهانه از تامین اجتماعی مقرری بیمه بیکاری دریافت می نمایند که هزینه آن حدود 350 میلیارد تومان در ماه است.

منبع: همشهری آنلاین

به "کف و سقف دریافت بیمه بیکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کف و سقف دریافت بیمه بیکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید