کمرنگ شدن نقش وزیر نفت عربستان

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، یک روزنامه آمریکایی با اشاره به کمرنگ شدن نقش یکی از طراحان طرح توسعه اقتصاد فرانفتی عربستان به عنوان بزرگترین تصمیم گیرنده در این کشور، به نقل از بعضی مسؤولان عربستانی این مساله را ناشی از شکست او در پیشبرد طرح اصلاحی عربستان دانست.

کمرنگ شدن نقش وزیر نفت عربستان

خالد الفالح، از طراحان طرح توسعه اقتصاد فرانفتی به عنوان بخشی از اصلاحات جدید در کابینه عربستان به عنوان وزیر نفت باقی خواهد ماند اما پست وزارت صنایع که حوزه ای گسترده تر است به شخصی غیر از او سپرده شده، در واقع ریاض بندر الخریف، یکی از بزرگترین مسؤولان اجرایی گروه الخریف را به عنوان وزیر صنعت و معادن که به تازگی تاسیس شده، منصوب کرد.

وال استریت ژورنال نوشت، الفالح هم پیمان اصلی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان بود و در پیشبرد اقتصاد عربستان به او یاری کرد و زمانی که در سال 2016 به عنوان وزیر نفت منصوب شد، مسؤولیت دو بخش صنعت و معدن را نیز به دست گرفت.

به گفته مسؤولان عربستانی بن سلمان مسؤولیتی با پیشرفت کمتر را به الفالح سپرد با این حال نقش برجسته او در هرم عربستان از جمله پست ریاست شورای مدیریتی آرامکو و ریاست هیئت عربستان در اوپک (سازمان کشورهای صادرکننده نفت) تغییری نکرد.

همچنین طبق دستورات منتشر شده در رسانه های رسمی، ریاض رئیس و معاون رئیس دفتر پادشاهی عربستان را تغییر داده و رئیس جدیدی را برای کمیته مبارزه با فساد این کشور مشخص کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "کمرنگ شدن نقش وزیر نفت عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمرنگ شدن نقش وزیر نفت عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید