90 سال روابط ایران و ژاپن به نمایش درآمد

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، گرامیداشت نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن با حضور کنجی یامادا معاون پارلمانی وزیر امور خارجه ژاپن و مقامات سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و جمعی از سفیران خارجی مقیم تهران در کاخ گلستان برگزار گردید.

90 سال روابط ایران و ژاپن به نمایش درآمد

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، سفارت ژاپن روز چهارشنبه در تهران به مناسبت بزرگداشت نودمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور نمایش عمومی نورپردازی سه بعدی را در محل کاخ گلستان تهران برگزار کرد.

این نورپردازی سه بعدی بیانگر روابط محبت آمیز بین دو کشور است.

برای اولین بار در تاریخ ایران 90 سال پیش (سال 1929 میلادی) آقای کاساما، اولین دیپلمات فرستاده از ژاپن به عنوان وزیر مختار ژاپن در ایران در محل کاخ گلستان استوارنامه خود را تقدیم کرد.

نورپردازی سه بعدی به تکنولوژی گفته می گردد که با استفاده از پروژکتور، تصویر ساخته شده توسط کامپیوتر به صورت سه بعدی بر روی ساختمان یا شیء منعکس می گردد و با منعکس کردن تصویر به صورت سه بعدی بر روی ساختمان یا شیء، تصویر مسطح به صورت تصویر عمق دار به نمایش گذاشته می گردد.

اجرای عمومی نمایش نورپردازی سه بعدی پنجشنبه 10 مرداد و آدینه 11 مرداد در سه مرحله زمانی ساعت 21، 21:30 و 22 در کاخ گلستان انجام خواهد شد و ورود برای عموم آزاد است.

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، همچنین در این مراسم محمد حسن طالبیان معاون وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، غلامعلی حداد عادل و مدیران کل وزارت خارجه حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "90 سال روابط ایران و ژاپن به نمایش درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "90 سال روابط ایران و ژاپن به نمایش درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید