آذری: قانون محدودیت ایجنت ها در فوتبال ایران به فراموشی سپرده شد

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، سعید آذری درباره وضعیت دلالی در فوتبال ایران و قدرت واسطه ها و ایجنت بازیکنان گفت: منشا قدرت واسطه ها مدیران و مربیان باشگاه ها هستند که فضا را برایشان ایجاد می نمایند وگرنه واسطه ها در هر قشری هستند. اگر وجودشان لازم نبود فیفا گواهی های لازم را به آنها نمی داد. ولی این ما هستیم که این واسطه ها را در راستا خوب یا راستا پر از فساد قرار می دهیم.

آذری: قانون محدودیت ایجنت ها در فوتبال ایران به فراموشی سپرده شد

وی درباره اینکه یک ایجنت نباید در یک تیم بازیکنان زیادی داشته باشد، یادآور شد: تمام اینها به نوع قراردادهایی که با ورزشکاران منعقد می کنید بر می گردد. در اکثر قراردادهایی که بین سه طرف یعنی باشگاه، ایجنت و بازیکن بسته می گردد، امضای ایجنت باید زیر قرارداد بازیکن ثبت گردد و مسئولیت عملکرد بازیکن را هم به نوعی بپذیرد. می گردد این آدم ها را در قراردادها محدود کرد ولی در تمام جهان ممکن است این مسائل وجود داشته باشد.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن تاکید نمود: سه سال پیش سازمان لیگ فوتبال ایران یک قانون گذاشت که یک ایجنت داخل ایران نمی تواند بیش از 10 بازیکن داشته باشد. این قانون هم مثل قوانین دیگر که ضمانت اجرایی نداشت، به فراموشی سپرده شد.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در مورد مسائل فوتبال ایران در جذب بازیکنان خارجی و اینکه باشگاه ذوب آهن در این زمینه آسیب جدی ندیده است، توضیح داد: در باشگاه ذوب آهن آیین نامه جابجایی جذب بازیکنان خارجی را تدوین نموده ایم که ساز و کارش از ابتدای انتخاب تا انتهای ورود بازیکن به باشگاه، معین شده است. بعد از انتخاب بازیکن خارجی، نام این بازیکن به یک کمیته می رود و شرایطش آنالیز می گردد. در نهایت در هیات مدیره مطرح می گردد. در واقع در باشگاه ما یک بازیکن خارجی از چند صافی رد می گردد.

آذری که با رادیو ورزش مصاحبه می کرد، ادامه داد: چند وقت پیش یک مربی داشتیم که می گفت بازیکن خارجی می خواهم. بازیکنانی که این مربی می خواست به سطح بودجه ما نمی خورد و 300 یا 400 هزار دلار قیمتشان بود. ما با هر ایجنتی کار نمی کنیم. با ایجنت هایی کار می کنیم که بازیکنان با کیفیت و ارزانی در اختیارمان می گذارند. این مربی بازیکنانی که قیمتشان پایین بود را قبول نمی کرد و می گفت چرا بازیکنانی که من انتخاب می کنم را جذب نمی کنید. کوشش کردیم به این مربی بگوییم بودجه ما در شرایط خاصی قرار گرفته است و توانایی جذب بازیکنان با آن قیمت را نداریم. گاهی اوقات ما مربیان و مدیران این واسطه ها را به جهت بد می فرستیم.

آذری درباره تسلط واسه ها بر فوتبال پایه و مسائلی که در جدایی رضا شکاری از ذوب آهن ایجاد شد، تاکید نمود: ایجنت ها می توانند فوتبال پایه را بیشتر تحت تاثیر قرار بدهند. قهرمانانی که به یک سطح بلوغ فکری رسیده اند کمتر دچار چالش می شوند. بازیکنان جوان سریعتر به دام می افتند و مدیر باشگاه موظف است جلساتی با بازیکن و خانواده اش بگذارد.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در سرانجام گفت: این بازیکنان بیشتر به خودشان ضربه می زنند نه باشگاه. در قضیه شکاری هم یک اتفاق واضح رخ داد و یک سال و نیم است که درگیر یک پرونده شدیم. همه کوششمان را برای پیروزی در این پرونده به کار می بریم. به خاطر عدم بلوغ فکری و ساختن مدینه های فاضله و وعده های دروغین بچه ها را از جهت اصلی دور می نمایند. تسلط واسطه ها روی این بازیکنان جوان بیشتر است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آذری: قانون محدودیت ایجنت ها در فوتبال ایران به فراموشی سپرده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذری: قانون محدودیت ایجنت ها در فوتبال ایران به فراموشی سپرده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید