تهدید سایبری در کمین ربات های صنعتی

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، تحقیقات جدید نشان داد ربات های صنعتی حفره های امنیتی دارند که آنها را در برابر حملات هکرهای پیشرفته آسیب پذیر می کند.

تهدید سایبری در کمین ربات های صنعتی

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، ربات های صنعتی برای مونتاژ محصولات از هواپیما گرفته تا تلفنهای هوشمند مورد استفاده قرار می گیرند و با بازوهای مکانیکی خود یک فرآیند را بارها و بارها هزاران بار در روز و با دقت نانومتریک تکرار می کنند.

اما فردریکو ماگی، محقق ترند مایکرو و مارسلو پوگلیانی، محقق امنیت اطلاعات شرکت پلی تکنیکو دی میلانو در تحقیقات جدیدی هشدار دادند برخی از ربات ها حفره های امنیتی دارند که هکرهای پیشرفته با استفاده از آنها می توانند به سرقت اطلاعات پرداخته یا حرکات ربات را از راه دور تغییر دهند. حملات سایبری در محیطهای صنعتی ممکن است پیامدهای وخیمی از جمله توقف فعالیت تولیدی، خسارت فیزیکی، آسیب محیط زیستی و آسیب یا تلفات انسانی را به همراه داشته باشد.

این تحقیقات قرار است در کنفرانس مجازی هکرهای بلک هت ارائه شود.

رباتها اغلب به شبکه ها متصل بوده و از طریق نرم افزار کار می کنند. آسیب پذیریهایی که پیش از این ناشناخته بودند ممکن است به هکرها اجازه دهند کد مخرب را در آنها و سایر ماشینهای تولیدی قابل برنامه ریزی پنهان کنند. این محققان حفره های امنیتی در نرم افزار شرکت سوییسی-سوئدی ABB که یکی از بزرگترین سازندگان ربات صنعتی در جهان است، کشف کرده اند. همچنین آسیب پذیریهای دیگری در نرم افزار کد باز Ros-I کشف کرده اند که برای شرکتهای تولیدکننده ربات ABB و Kuka AG تهیه شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ربات های صنعتی یکی از بخشهای برخودار از رشد سریع در بخش صنعتی هستند و بر مبنای آمار فدراسیون بین المللی رباتیک، نرخ رشد تاریخی آنها بر مبنای واحد از 20 درصد فراتر رفته و ارزش سالانه آنها 16 میلیارد دلار است.

منبع: اقتصاد ایران

به "تهدید سایبری در کمین ربات های صنعتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید سایبری در کمین ربات های صنعتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید