افشاگری مورالس از طرح آمریکا برای انتقال او به گوانتانامو

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، رئیس جمهور مستعفی بولیوی افشا کرد که پیش از ترک کشورش، آمریکا پیشنهاد ارسال هواپیمایی برای انتقال او را داده بود اما مورالس می گوید اطمینان داشت مقصد این هواپیما زندان گوانتانامو بوده است.

افشاگری مورالس از طرح آمریکا برای انتقال او به گوانتانامو

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایرنا، اوو مورالس در مصاحبه با خبرگزاری رویترز در مکزیکوسیتی اظهار داشت که آمریکا پیشنهاد اعزام هواپیما به بولیوی برای ترک کشورش را داده بود.

مورالس اضافه کرد: آمریکا به وزیر خارجه دولت من پیشنهاد داد که هواپیمایی را برای انتقال ما به هر جایی که می خواهیم بفرستد. مطمئن بودم که مقصد این هواپیما گوانتانامو خواهد بود.

اظهارنظر مورالس در خصوص این طرح آمریکا در حالی مطرح شده است که رئیس جمهور مستعفی بولیوی پیشتر بارها از کوشش دولت های آمریکا برای سرنگونی او سخن به میان آورده بود.

مورالس پیشتر همچنین ضمن انتقاد از سیاست های کاخ سفید در کشورهای چپ گرای آمریکای لاتین اعلام نموده بود که دولتمردان امریکایی همیشه به دنبال ایجاد بی ثباتی در کشورهای ونزوئلا، کوبا، نیکاراگوئه و بولیوی بوده اند.

بولیوی از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 20 اکتبر (28 مهر) دستخوش ناآرامی است.

مورالس در انتخابات آن موقع پیروز شد، اما انتخابات با اتهام تقلب مخدوش شد.

دولت موقت بولیوی و اعضای حزب مورالس پنج شنبه 23 آبان برای پیگیری فرایند برگزاری انتخابات جدید ریاست جمهوری به توافق دست یافتند.

مونیکا اوا کوپا مورگا، رئیس سنای بولیوی و عضو حزب جنبش سوسیالیسم گفت که توافقی برای حرکت به سوی برگزاری انتخابات جدید پس از هفته ها اعتراض و خشونت حاصل شده است.

او در عین حال گفته است که شخص مورالس به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری، پذیرفته نخواهد شد.

  • پنج نفر از هواداران مورالس در تظاهرات کشته شدند

مورالس در ادامه مصاحبه ای با رویترز گفت که انتخابات در بولیوی بدون حضور او نیز می تواند برگزار گردد. او همچنین تاکید نمود که به محض پذیرفته شدن استعفایش توسط مجلس بولیوی، به کشورش بازخواهد گشت.

این در حالی است که جنین آنیه س، رئیس جمهوری موقت بولیوی آدینه اظهار داشت که مورالس در صورت بازگشت به کشورش با تعقیب قضایی به اتهام تقلب انتخاباتی روبه رو خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "افشاگری مورالس از طرح آمریکا برای انتقال او به گوانتانامو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری مورالس از طرح آمریکا برای انتقال او به گوانتانامو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید