جبل الطارق: ایران تعهداتش را درباره آدریان دریا نقض نکرده است

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی به نقل از تلگراف، فابیان پیکاردو رئیس اجرایی دولت محلی جبل الطارق می گوید به سختی می توان با استناد به تصاویر ماهواره ای ایران را به نقض توافق درباره نحوه فروش محموله نفتی آدریان دریا 1، متهم کرد.

جبل الطارق: ایران تعهداتش را درباره آدریان دریا نقض نکرده است

ادعا می گردد ایران در ازای آزادی این ابرنفتکش که پیشتر تحت عنوان گریس 1 به توقیف جبل الطارق درآمده بود؛ تعهد داده که 2 میلیون بشکه نفت آن را به دولت سوریه نخواهد فروخت.

اما اکنون آمریکا و انگلیس مدعی هستند محموله این نفتکش به وسیله انتقال کشتی به کشتی، تحویل دمشق شده و این به مثابه نقض تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا است.

با این حال پیکاردو می گوید، با استناد به تصاویر ماهواره ای، محموله آدریان دریا 1 سر از سوریه در آورده است؛ اما این به معنای نقض تعهدات ایران نیست.

وی در این باره اضافه نمود: ما تعهدی مبنی بر اینکه نفت به سوریه نرود؛ از ایران نگرفتیم. بلکه ایران متعهد بود که محموله به هیچ یک از شرکت های اروپایی فروخته نخواهد شد.

لازم به ذکر است آدریان دریا حدود 2 ماه پیش در حالی که در آن موقع گریس1 نام داشت، از سوی نیروی دریایی انگلیس و با همکاری دولت محلی جبل الطارق توقیف شد.

توقیف این نفتکش به بهانه نقض تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه صورت گرفت و این در حالی بود که تحریم های اتحادیه اروپا فراسرزمینی نیستند و محدودیتی برای کشورهای غیراروپایی ایجاد نمی نمایند.

حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن پیشتر گفته بود: علیرغم تهدیدات بی شمار آمریکا، آدریان دریا نفت خود را در دریا به یک شرکت خصوصی فروخت و تعهدی را هم نقض نکرده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جبل الطارق: ایران تعهداتش را درباره آدریان دریا نقض نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جبل الطارق: ایران تعهداتش را درباره آدریان دریا نقض نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید