رئیس کمیسیون نظارت بر انتخابات پاکستان تعیین شد

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، پس از کش و قوس های فراوان و تنش میان دولت اسلام آباد و احزاب اپوزیسیون رئیس جدید کمیسیون نظارت بر انتخابات پاکستان مشخص شد.

رئیس کمیسیون نظارت بر انتخابات پاکستان تعیین شد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ ساعت فروشی به نقل از ای.آر.وای نیوز، سرانجام دولت اسلام آباد و احزاب اپوزیسیون از جمله حزب نواز برای تعیین رئیس کمیسیون نظارت بر انتخابات پاکستان به توافق رسیدند.

گزارش ها حاکی است احزاب اپوزیسیون علی رغم مخالفت های بسیار نام اسکندر سلطان راجا که از سوی عمران خان پیشنهاد شده بود را به عنوان رئیس کمیسیون انتخاباتی پاکستان پذیرفتند.

طرفین در خصوص کنندگان این کمیسیون در ایالت های مهمی چون بلوچستان و سند نیز به توافق رسیدند.

عمران خان نخست وزیر پاکستان ضمن ارسال نامه ای به شهباز شریف رئیس اپوزیسیون در مجلس پاکستان سه نام را پیشنهاد داده بود که یک نام مورد توافق دو طرف قرار گرفت.

کمیسیون نظارت بر انتخابات نقش بسیار مهم و کلیدی در کنترل انتخابات و تحولات مربوط به آن دارد از این رو احزاب اپوزیسیون برای پیروزی در انتخابات آینده تلاش داشتند تا فردی را برای این مسئولیت انتخاب کنند که مورد تائید آنها است.

کمیسیون نظارت بر انتخابات پاکستان می تواند کنندگان را حتی پس از پیروزی در انتخابات رد صلاحیت کند و یا عضویت آنها را در مجلس باطل کند.

این کمیسیون وظیفه تائید صلاحیت پیش از انتخابات را نیز به عهده دارد و جزئیات ادعاهای کنندگان را بررسی می کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رئیس کمیسیون نظارت بر انتخابات پاکستان تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس کمیسیون نظارت بر انتخابات پاکستان تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید