مسئولان کردستان حداقل امکانات را به بانوی ملی پوش ندادند

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، شاید اگر اسم ورزش وزنه برداری به گوشتان خورده باشد بدون فکر کردن ذهنتان به سراغ یک مرد تنومند و قوی برود، اما باید دانست که وزنه برداری تنها شاید اسم بزرگی داشته باشد یا شاید هم واقعاً ورزش سنگینی است.

مسئولان کردستان حداقل امکانات را به بانوی ملی پوش ندادند

رشته وزنه برداری در کشور ما به دلیل پیروزیت های پی در پی شماری از ورزشکاران آن در رقابت های جهانی و المپیک محبوبیت زیادی را کسب کرده است و به همین دلیل شمار زیادی از نوجوانان و جوانان علاقه مند به این رشته روی آورده اند.

استان کردستان هر چند که در رشته های تیمی نام و نشان چندانی در سطح کشور ندارد ولی در کنار آن در رشته های انفرادی شرایط خوبی دارد و به دلیل وجود استعدادهای ناب در این استان هر از چند گاهی یک ورزشکار نخبه موجب کسب افتخار برای کردستان می شود.

طی چند سال اخیر، نوجوانی دختر در یکی از سنگین ترین رشته های ورزشی در سایه حمایت های پدر خود در حال کسب افتخار است، تا جایی که وی با وجود سن و سال کم، ولی در رقابت های مختلف داخلی و حتی بین المللی کسب افتخار کرده است.

الناز باجلانی هنوز سن و سال چندانی ندارد ولی در همین چند سالی که به ورزش وزنه برداری روی آورده، توانسته است چندین عنوان مختلف را کسب کرده و یکی از امیدهای اصلی کشور در سال های آینده برای حضور در رقابت های بین المللی و جهانی باشد.

این ورزشکار جوان کامیارانی نه تنها تعداد زیادی از رکوردهای داخلی را جابه جا کرده که در کنار این مهم به عنوان عضو تیم ملی کشورمان در رقابت های بین اللمی نیز حضوری پیروز داشته و امیدوار است که در سال های آینده بتواند در رقابت های جهانی همچنان کسب افتخار کند.

* چگونه با ورزش وزنه برداری آشنا شدید؟

با پدرم که خود سال ها ورزش وزنه برداری را انجام داده است مشغول تماشای المپیک 2012 بودیم که به یک باره سوالی در ذهنم به وجود آمد مبنی بر اینکه آیا بانوان هم می توانند ورزش وزنه برداری را انجام بدهند؟ پدرم با شنیدن این جمله و اشتیاقی که از سوال من پیدا بود، گفت: متأسفانه رشته وزنه برداری بانوان در ایران هنوز وجود ندارد اما از همین فردا آموزش را برای تو شروع خواهیم کرد و از صبح فردای همان روز تمرینات و بدنسازی را شروع کردیم.

با اعلام بیانیه فدراسیون وزنه برداری مبنی بر دعوت از بانوان علاقه مند به ورزش وزنه برداری بر روی سایت فدراسیون و با شنیدن این خبر من خودم را برای رکوردگیری که قرار بود انجام شود آماده کردم.

با انجام رکوردگیری فدراسیون توانستم در همه رده های وزنی بالاترین مجموع مهار وزنه را داشته باشم و بعد از آن برای تیم ملی نوجوانان برای شرکت در مسابقات آسیایی ازبکستان انتخاب شدم که در این مسابقات نیز توانستم مقام پنجم را کسب کنم.

چند ماه بعد از مسابقات آسیایی، در مسابقات قهرمانی کشور توانستم به مقام اول برسم و در المپیاد استعدادهای کشور نیز توانستم عنوان قوی ترین نوجوان بانوی کشور را به خودم اختصاص دهم.

* با سخت و سنگین بودن وزنه برداری مشکل ندارید؟

درست است که بانوان از لحاظ بدنی و قوای جسمانی از آقایان در این رشته ضعیف تر هستند، اما باید مد نظر داشت که این رشته در کشور ما برای بانوان تازه شروع شده است و امیدوارم در آینده ای نزدیک شاهد افتخارآفرینی هایی برای بانوان در این رشته باشیم.

واقعیت این است که هر رشته ورزشی در جای خود نیازمند تلاش و جدیت است ولی شرایط برای وزنه برداری کمی متفاوت است و به همین دلیل فعالیت در این رشته نیازمند صرف انرژی بیشتری است و به همین دلیل هم من از تمامی توان خود برای کسب پیروزیت در این رشته ورزشی استفاده می کنم.

* پدر شما تا چه اندازه توانسته است بر زندگی ورزشی شما اثرگذار باشد؟

پدرم همواره کنار من زحمت های زیادی را متحمل شده و با توجه به فعالیت خودش در این رشته و با تمرین ها و راهنمایی های مستمری که به من در طی کردن این راه سخت می داد راه ترقی را برای من هموارتر کرد، به نحوی که اگر پیگیری های پدرم نبود شاید من در نیمه راه قافله را باخته بودم.

واقعاً جایگاه امروز من در رشته وزنه برداری در سطح استان و کشور مرهون حمایت های پدرم به عنوان یک پدر و یک مربی ورزشی از من حمایت کرده و بدون شک این حمایت ها عامل اصلی پیروزیت های من به شمار می رود و امیدوارم که در سایه این حمایت های همیشگی همچنان بتوانم به پیروزیت بهتر و بیشتری در رشته وزنه برداری دست پیدا کنم.

* در این شرایط خاص کرونایی چگونه خودتان را آماده نگه داشته اید؟

با این شرایط خاصی که در حال حاضر بر جامعه حاکم است و با تعطیلی باشگاه های ورزشی طبیعتاً شرایط تمرین کردن من نیز تغییر کرده است و تمریناتم را در خانه و با وسایل دست سازی که آن را نیز پدرم برایم ساخته است ادامه می دهم تا حداقل آمادگی خودم را حفظ کنم و واقعاً انتظار داریم که مسئولان و متولیان ورزش استان و شهرستان، کمی هم به فکر ورزشکاران قهرمان باشند چرا که تعطیل شدن تمرینات موجب از بین رفتن جایگاه ما در ورزش می شود.

* ورزش و جوانان و هیأت وزنه برداری پیگیر تمرینات شما هستند؟

متأسفانه ورزش و جوانان استان و هیأت وزنه برداری در این مدت هیچ احوالی از من نپرسیده اند به گونه ای که من با وزنه های دست ساز تمرین می کنم و این در حالی است که چند ماه است درخواست یک هالتر و چند وزنه را به اداره کل ورزش و جوانان داده ام و هیچ جوابی به من داده نشده است و مدیران ورزشی استان کردستان تنها در زمان مسابقات و مدال آوری به فکر من و دیگر ورزشکاران امثال من می افتند.

* آینده خودت را چگونه می بینی؟

آنچه برای من در آینده مهم است برنامه ریزی برای پیروزیت های بیشتر و کسب مدال در مسابقات بین المللی است و من نیز تمام سعی و تلاش خود را انجام می دهم تا در آینده بتوانم بیش از آنچه که امروز به دست آورده ام را کسب کنم و در این راستا آرزو دارم که همواره پرچم کشورم را در رقابت های بین المللی به اهتزاز درآورم.

* سخن خاتمهی شما؟

در خاتمه از همه کسانی که من را در راه سخت وزنه برداری حمایت کردند کمال تشکر را دارم و قدردان تمام زحماتی هستم که پدرم در این سال ها در جهت ورزش حرفه ای من کشیده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مسئولان کردستان حداقل امکانات را به بانوی ملی پوش ندادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولان کردستان حداقل امکانات را به بانوی ملی پوش ندادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید