آتش سوزی آسیبی به خانه تاریخی طباطبایی کاشان وارد نکرده است، بناهای تاریخی اصفهان در برابر آتش سوزی ایمن سازی شده اند

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان از مهار کامل آتش سوزی جزئی در خانه تاریخی طباطبایی کاشان خبر داد و گفت: هیچ گونه آسیبی به این مجموعه تاریخی وارد نشده است.

آتش سوزی آسیبی به خانه تاریخی طباطبایی کاشان وارد نکرده است، بناهای تاریخی اصفهان در برابر آتش سوزی ایمن سازی شده اند

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، فریدون الله یاری مدیرکل میراث فرهنگی این استان، امروز پنجشنبه 28 تیر با اعلام این خبر افزود: با توجه به اینکه این خانه تاریخی متعلق به شهرداری کاشان است، گزارش های اولیه روز گذشته، حاکی از بروز آتش سوزی در انبار نگهداری بلیت این خانه تاریخی بوده است.

او همچنین شرح داد: پس از بروز آتش سوزی در این اتاق خوشبختانه با اقدام بموقع پرسنل آتش نشانی کاشان، آتش به سرعت مهار و از گسترش آتش به سایر بخش های این خانه تاریخی جلوگیری شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان افزود: خوشبختانه تمام بناها و مجموعه های تاریخی تحت نظارت و اختیار این اداره کل از نظر مقابله با آتش سوزی احتمالی ایمن سازی شده اند، با این وصف دستورالعمل جدیدی برای حفاظت از سایر بناهای ثبت ملی که در اختیار این اداره کل قرار ندارند تدوین شده و از طریق معاونت میراث فرهنگی و همچنین یگان حفاظت میراث فرهنگی استان به تمامی مالکان این مجموعه ها ابلاغ شده است.

الله یاری گفت: از جمله مباحثی که در این دستورالعمل وجود دارد، پایش و کنترل تمام این مجموعه ها به ویژه بناهایی که مستقیما در اختیار اداره کل نیستند توسط یگان حفاظت میراث فرهنگی استان خواهد بود.

منبع: میراث آریا

به "آتش سوزی آسیبی به خانه تاریخی طباطبایی کاشان وارد نکرده است، بناهای تاریخی اصفهان در برابر آتش سوزی ایمن سازی شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی آسیبی به خانه تاریخی طباطبایی کاشان وارد نکرده است، بناهای تاریخی اصفهان در برابر آتش سوزی ایمن سازی شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید