استقلال با خیالاتش بازی می نماید، پرسپولیس برنده دربی است

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، جلال چراغپور در تبادل نظر با خبرنگاران، در مورد دربی نودم پایتخت بین تیم های استقلال تهران و پرسپولیس گفت: هر دو تیم شباهت هایی از لحاظ موقعیت جدولی با یکدیگر دارند. کادر فنی استقلال و پرسپولیس عوض شده اند و هر دو مربی آغاز خیلی شفاف و روشنی از دیدگاه های خود در فوتبال ایران نشان نداده اند تا فوتبال روانی را از این تیم ها بتوانیم بنسجیم و ببینیم.

استقلال با خیالاتش بازی می نماید، پرسپولیس برنده دربی است

کارشناس فوتبال ایران در ادامه راحع به حضور آندره استراماچونی و گابریل کالدرون روی نیمکت سرخابی ها اضافه نمود: به نظرم کار کالدرون سخت تر از استراماچونی است. او جانشین برانکو ایوانکوویچی شده است که سه سال توانست پرسپولیس را قهرمان کند.او باید ببرد تا قامت تاکتیکی خود را از سرمربی قبلی بالاتر ببرد.

وی اضافه نمود: استراماچونی کار بسیار راحت تری دارد. او ویرانه ای را از دیدگاه طرفداران استقلال تحویل گرفته که می خواهد شکل و شمایل جدیدی به آن بدهد. با این حال من فکر می کنم اگر مربی با تجربه ای را داشت نتایج بهتری می گرفت. استقلال جوان شده و مربی جوانی هم دارد. این موضوع باعث شده تا استراماچونی به دنبال بازی رویایی و خیال پردازانه است.

چراغپور در ادامه راجع به احتمال بازی محتاطانه دو تیم در دربی نود پایتخت توضیح داد: مهم است که این دو مربی چه درکی از دربی تهران پیدا کردند. شاید آنها توجیه شده باشند که نباید ببازی! اگر آنها بخواهند این فلسفه را ایجاد نمایند قطعا زیبایی فوتبال را از تماشاگر می گیرند.

کارشناس فوتبال ایران تاکید نمود: هر دو تیم نشان دادند که توان گلزنی در یک بازی متعارف را دارند اما این بازی، سال هاست در لیگ ما دیدار عادی محسوب نمی گردد. مخصوصا سال جاری که مربیان هر دو تیم فرق نموده است. پرسپولیس پس از سال ها بدون برانکو به دربی می آید که قطعا این تیم ، نظم فلسفی فکری گذشته خود را ندارد. استقلال هم می خواهد فوتبال نوین را برگزار کند که ریسک های لازم را دارد.

وی با اشاره به بالا بودن اشتباهات فردی در این دیدار تاکید نمود: در چنین دیدارهایی اشتباهات نقش بسیار مهمی دارند. بهترین بازیکن جهان در دیدار لیورپول با ناپولی اشتباه کرد تا قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا شکست بخورد. بازیکن بزرگ باید در چنین دیدارهایی جواسش را به کنترل افکار خود معطوف کند.

چراغپور درباره نقاط ضعف و قوت دو تیم یادآور شد: نقطه قوت پرسپولیس در دفاع و دروازه این تیم است. زوج خلیل زاده و کنعانی زادگان د قلب دفاع پرسپولیس باعث می گردد تا هیچ مهاجمی در مقابل آنها نتواند کار با توپ انجام دهد. آنها می توانند کار را برای مهاجمان استقلال خیلی سخت نمایند. من فکر می کنم به همین دلیل بازی به نفع پرسپولیس تمام گردد. البته تمام این ها به تفکرات مربیان بستگی دارد که وارد بازی هیجانی و ضد فوتبالی نشویم.

وی در انتها راجع به استقلال اعلام کرد: استقلال باید مشکل بزرگ خود را حل نماید. آنها در دقایق انتهای داشته های خود را از دست می دهند که به دلیل جوانی بالای آنهاست.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استقلال با خیالاتش بازی می نماید، پرسپولیس برنده دربی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال با خیالاتش بازی می نماید، پرسپولیس برنده دربی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید