شرط وزیر راه برای شروع عملیات اجرایی راه آهن ایران - ارمنستان

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، وزیر راه در ملاقات با وزیر مدیریت منطقه ای وزیرساخت های ارمنستان درباره اتصال راه آهن مستقیم دو کشور گفت:در صورت تکمیل30درصد پیشرفت در ساخت جهت داخل ارمنستان قطعه داخل ایران اجرایی می گردد.

شرط وزیر راه برای شروع عملیات اجرایی راه آهن ایران - ارمنستان

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی با سورن پاپیکیان، وزیر مدیریت منطقه ای و زیرساخت های ارمنستان ملاقات و در مورد توسعه همکاری های دوجانبه گفتگو و گفتگو کردند.

در این ملاقات وزارت راه و شهرسازی، به دیدار های سازنده اخیر مقامات دو کشور در جریان برگزاری اجلاس سران اتحادیه مالی اوراسیا و نیز کنفرانس ظرفیت های ترانزیتی اوراسیا در ایروان اشاره نمود و امضای موافقت نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه مالی اوراسیا را به عنوان فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیت این سازوکار با هدف توسعه همکاری های حمل ونقل، ترانزیتی و تجارت بین دو کشور دانست.

وی همچنین با توجه به پروژه بزرگراه شمالی جنوبی ارمنستان و آمادگی شرکت های توانمند ایرانی در اجرای بخشی از این پروژه در نزدیکی مرز دو کشور، تشکیل کنسرسیومی متشکل از شرکت های معتبر و بانک های ایرانی و ارمنی را با هدف تسریع در احداث آن پیشنهاد کرد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توافقات قبلی فی مابین برای اتصال مستقیم راه آهن دو کشور و انجام مطالعات بخش داخلی ایران، تأکید کرد که در صورت تکمیل 30 درصد پیشرفت در ساخت راستا داخل ارمنستان، قطعه داخل ایران اجرایی خواهد شد.

در این جلسه مقرر شد؛ به منظور پیگیری پروژه های فیمابین و آغاز عملیات اجرایی پروژه ها، کمیته مشترک همکاری های زیرساختی ظرف یک ماه آینده برگزار گردد.

همچنین بر پیگیری توافقات قبلی، توسعه همکاری های فی مابین در حوزه ترانزیت، حل وفصل مسائل ایجادشده از سوی طرف ارمنی در مورد اخذ عوارض یک جانبه از ناوگان جمهوری اسلامی ایران، توسعه کریدور های حمل ونقل بین المللی و ترانزیتی به ویژه کریدور خلیج فارس-دریای سیاه، تأکید شد.

لازم به ذکر است، سورن پاپیکیان براساس دعوت اردکانیان، وزیر نیرو به منظور شرکت در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی برق ایران سفر نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شرط وزیر راه برای شروع عملیات اجرایی راه آهن ایران - ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط وزیر راه برای شروع عملیات اجرایی راه آهن ایران - ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید