عملکرد بهتر از انتظار پسران بد و صدرنشینی در باکس آفیس

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، فیلم پسران بد برای زندگی (Bad Boys for Life) که تحت عنوان پسران بد 3 نیز شناخته می شود پیروز شد این آخر هفته در سه روز اول اکرانش بیش از 59 میلیون دلار بفروشد و نسبت به پیش بینی های قبلی پیروز تر ظاهر شود.

عملکرد بهتر از انتظار پسران بد و صدرنشینی در باکس آفیس

جدیدترین قسمت از مجموعه پسران بد از جمعه هفته گذشته توسط استودیوی سونی در 3 هزار و 775 سالن اکران شد و با بودجه ای 90 میلیون دلاری ساخته شده است. این اثر سینمایی که درجه بندی سنی R دارد در شرایطی اکران شد که امروز نیز به دلیل روز مارتین لوتر کینگ یکی از تعطیلات رسمی سراسری فدرال در ایالات متحده بود. به این ترتیب در آمار و ارقامی که برای این اثر سینمایی منتشر شده آن را با عملکرد سایر آثاری که در این تعطیلات اکران شده اند هم مقایسه کرده اند.

براساس این مقایسه ها عملکرد 4 روزه پسران بد برای زندگی قابل توجه بوده و این فیلم سینمایی در 4 روز 68.1 میلیون دلار فروش داخلی و 38.6 میلیون دلار فروش خارجی داشته است تا فروش کل فیلم به 106.7 میلیون دلار برسد. عملکرد این اثر سینمایی پس از فیلم تک تیرانداز آمریکایی بهترین عملکرد یک اثر سینمایی در تعطیلات مارتین لوتر کینگ بوده.

پسران بد 3 که دنباله ای است بر پسران بد (تولید سال 1995) و پسران بد 2 (تولید سال 2003) توسط عادل ال عربی و بلال فلاح کارگردانی شده و طبق آنچه سایت راتن تومیتوز منتشر کرده پیروز شده رضایت 76 درصد از منتقدان را به خود جلب کند. همچنین با 22 نقد مثبت، 21 نقد میانه و تنها یک نقد منفی این اثر در وبسایت متاکریتیک نمره متای 59 را به دست آورده.

در کنار رضایت نسبی منتقدان، پسران بد برای زندگی با رضایت بالای مخاطبان روبرو بود. براساس نتایج اعلام شده توسط وبسایت سینمااسکور این فیلم اکشن از مخاطبان روز اول اکران نمره A دریافت کرده و در بخش نظرسنجی مخاطبان در وبسایت راتن تومیتوز نیز 97 درصد مخاطبان از این فیلم سینمایی رضایت داشته اند.

برای پیش بینی شرایط پسران بد برای زندگی در هفته های آینده می توان آن را با جان ویک 3 مقایسه کرد. سومین قسمت از مجموعه جان ویک تقریبا در همین تعداد سالن اکران شد و ظرف سه روز 56.8 میلیون دلار فروخت که به رقم فروش سه روزه پسران بد 3 بسیار نزدیک است. در نهایت جان ویک پیروز شد کار خود را با فروش 171 میلیون دلاری در آمریکا، 155 میلیون دلاری در سایر کشورها و فروش 326.7 میلیون دلاری در سراسر جهان سرانجام دهد.

اما فیلمی که پس از پسران بد برای زندگی در رتبه دوم جدول باکس آفیس ایستاد فیلم سینمایی دولیتل (Dolittle) بود که توسط استودیوی یونیورسال توزیع شد. دولیتل به کارگردانی استیون گیگان و بازی رابرت داونی جونیور در نقش دکتر دولیتل روی پرده رفت. چهره هایی چون جان سینا، رامی ملک، تام هالند و سلنا گومز از جمله صداپیشگان این اثر بسیار پرخرج هستند که با بودجه 175 میلیون دلاری تولید شده است.

دولیتل در روزهای گذشته زیر ضربات بی امان منتقدان بود. این فیلم فانتزی در پایگاه راتن تومیتوز فقط رضایت 19 درصد منتقدان را جلب کرد و از پایگاه متاکریتیک نمره 27 گرفت. با وجود نقدهایی که سراسر منفی بودند و نفرت از فیلم را بازتاب می دادند عملکرد دولیتل هم تا حدی بهتر از انتظارات بود. این فیلم پیروز شد در ایالات متحده ظرف سه روز 22.5 میلیون و در چهار روز 30 میلیون دلار بفروشد. فروش سراسری (آمریکا و سایر کشورهای جهان) دولیتل که از روز جمعه اکران شده تا به امروز 57.3 میلیون دلار است. این اثر از مخاطبان نمره B دریافت کرد.

سومین فیلم جدول باکس آفیس هم از دیگر محصولاتی بود که توسط استودیوی یونیورسال اکران شده است و هفته چهارم اکران خود را می گذراند. فیلم سینمایی 1917 ساخته سم مندس که فصل جوایز و تحسین انجمن ها و جشنواره های مختلف داخل آمریکا باعث شده نامش بیشتر از قبل سر زبان ها بیفتد و شانس دریافت جایزه اسکار بینندگان جدیدی را به سوی فیلم بکشاند.

فیلم سینمایی 1917 این آخر هفته 22.1 میلیون دلار فروخت که کاهش 40 درصدی نسبت به آخر هفته قبل را نشان می دهد با این وجود فیلم نه تنها سالن هایش را از دست نداده بلکه با افزوده شدن 178 سالن دیگر در 3 هزار و 612 سالن کار خود را با قدرت ادامه می دهد.

دو فیلم آخر در میان 5 اثر برتر باکس آفیس در آخر هفته گذشته آثاری هستند که پس از هفته ها اکران دیگر جان و رمق سابق را ندارند. جومانجی: مرحله بعدی (jumanji: the next level) به کارگردانی جیک کاسدان با فروش 9.5 میلیون دلاری در هفته ششم اکران فروش خود در سراسر جهان را به رقمی بیش از 711 میلیون دلار رساند.

در نهایت پنجمین فیلم جدول جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر بود که هفته پنجم اکران را سپری می کرد. این اثر سینمایی 8.4 میلیون دلار فروخت تا فروشش در سراسر جهان به رقمی بیش از 1 میلیارد و 28 میلیون دلار برسد. جنگ ستارگان این آخر هفته 1221 سالن را از دست داده و به نظر می رسد به سرانجام کار خود نزدیک شده.

منبع: دیجیکالا مگ

به "عملکرد بهتر از انتظار پسران بد و صدرنشینی در باکس آفیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد بهتر از انتظار پسران بد و صدرنشینی در باکس آفیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید