معاون حقوقی رئیس جمهوری: پیشنهادات و ملاحظات مان درباره کنوانسیون حقوقی خزر را ارائه نموده ایم

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، معاون حقوقی رئیس جمهوری از انجام مطالعاتی جامع از سوی این معاونت درباره کنوانسیون حقوقی خزر از سوی این معاونت و ارائه نتایج این مطالعات و پیشنهادات و ملاحظات معاونت حقوقی ریاست جمهوری به رئیس جمهوری و وزارت امور خارجه اطلاع داد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری: پیشنهادات و ملاحظات مان درباره کنوانسیون حقوقی خزر را ارائه نموده ایم

لعیا جنیدی در گفت وگو با وبلاگ ساعت فروشی، درباره اقدامات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در خصوص تهیه لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون حقوقی خزر اظهار کرد: از آنجایی که از سال ها پیش این موضوع در وزارت امور خارجه مطرح بوده، این وزارتخانه مسئول پیگیری لایحه مربوط به آن است.

وی ادامه داد: ما در معاونت حقوقی مطالعه ای دقیق و تحقیقی انجام داده ایم و نظرات، پیشنهادات و ملاحظات خود را برای آقای رییس جمهوری و وزیر محترم خارجه ارسال کرده ایم.

معاون حقوقی رئیس جمهوری با اشاره به جزئیات تحقیقات صورت گرفته از سوی این معاونت درباره کنوانسیون حقوقی خزر اعلام کرد: ما تحقیق کاملی درباره حقوق دریاها در جهان و نحوه محاسبه آب هایی که تحت حاکمیت سرزمینی تلقی می شوند، انجام داده ایم؛ این تحقیقات براساس مطالعات تطبیقی صورت گرفته است.

جنیدی در سرانجام گفت: در مطالعاتی که انجام داده ایم، هم مطلوب ترین حالت را عنوان کرده ایم و هم حالت هایی که به عنوان حداقل های مذاکراتی محسوب می شوند اعلام کرده ایم.

کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر 21 مرداد 1397 در حاشیه پنجمین اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر که در شهر آکتائو قزاقستان برگزار گردید، به امضای روسای جمهور پنج کشور ساحلی ایران، آذربایجان، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان رسید. این کنوانسیون که در 24 بند تنظیم شده است، حقوق و تعهدات طرف های این کنوانسیون در خصوص استفاده از دریای خزر شامل آب ها، بستر، زیربستر، منابع طبیعی آن و فضای هوایی بر فراز دریا را معین کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "معاون حقوقی رئیس جمهوری: پیشنهادات و ملاحظات مان درباره کنوانسیون حقوقی خزر را ارائه نموده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون حقوقی رئیس جمهوری: پیشنهادات و ملاحظات مان درباره کنوانسیون حقوقی خزر را ارائه نموده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید