وزیر دفاع آمریکا: از اقدامات تهاجمی ایران جلوگیری کردیم!

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، وزیر دفاع آمریکا در توجیه حضور غیرقانونی نیرو های این کشور در آب های خلیج فارس و دریای چین جنوبی، مدعی شد که پنتاگون، طی سال گذشته، با اقدامات خصمانه ایران و چند کشور دیگر مقابله نموده است.

وزیر دفاع آمریکا: از اقدامات تهاجمی ایران جلوگیری کردیم!

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت فروشی به نقل از اسپوتنیک، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا مدعی شد که در اجرای راهبرد دفاع ملی این کشور پیروز بوده است.

وی در تکمیل ادعای خود استدلال کرد که طی سال گذشته، پنتاگون اقدامات به زعم وی تهاجمی کره شمالی، ایران، روسیه و چین را دفع نموده است.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه ادعای خود اضافه کرد: طی سال گذشته، وزارت دفاع آمریکا مجری یا حامی عملیات های ضدتروریستی بود که به حذف ده ها ترویست کلیدی از میدان نبرد منجر شد.

اسپر در نهایت بدون اشاره به حضور غیرقانونی نیرو های آمریکایی در مناطق مختلف دنیا، مدعی شد: وزارت دفاع آمریکا پیروز به تامین حق آزادی کشتیرانی در آب های مورد مناقشه، از خلیج فارس گرفته تا دریای چین جنوبی، شده است.

این در حالی است که روز گذشته، پکن در واکنش به اقدام آمریکا در اعزام دو فروند ناو هواپیمابر به آبراه راهبردی دریای چین جنوبی، واشنگتن را به برخورداری از انگیزه های پنهان متهم و تاکید نمود که از آمادگی برای مقابله با چالش های ایجاد شده از سوی آمریکا، برخوردار است.

به گفته ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین، شرایط در دریای چین جنوبی باثبات است حال آنکه آمریکا هم به دنبال تشدید تنش ها میان پکن و کشور های آسیای جنوبی است.

وی در این باره اضافه کرد: آمریکا عمدا برای انجام رزمایش در چنین ابعاد بزرگی، نیرو به دریای چین جنوبی اعزام نموده تا قدرت نظامی خود را به رخ بکشد. آن ها به دنبال تفرقه میان کشور های منطقه و نظامی کردن دریای چین جنوبی هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "وزیر دفاع آمریکا: از اقدامات تهاجمی ایران جلوگیری کردیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا: از اقدامات تهاجمی ایران جلوگیری کردیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید