احداث 2000 مسکن در بافت های فرسوده لرستان

به گزارش وبلاگ ساعت فروشی، رئیس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری راه و شهرسازی لرستان گفت: ساخت واحد در بافت های ناکارآمد به نوسازی این مناطق یاری می نماید.

احداث 2000 مسکن در بافت های فرسوده لرستان

برزو بردی نشین در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ ساعت فروشی، اظهار کرد: با تغییر وزیر راه و شهرسازی تغییرات بازآفرینی به سمت ساخت مسکن رفته است.

وی ادامه داد: این مهم را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد تا در استان به نتیجه برسانیم.

رئیس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری راه و شهرسازی لرستان عنوان نمود: در این راستا زمین هایی را شناسایی کردیم به این صورت که اراضی دولتی را با شرط شراکت در اختیار سرمایه گذار خواهیم گذاشت.

بردی نشین گفت: اراضی دولتی در بافت های فرسوده مربوط به هر سازمان دولتی باشد موظف است آن را در اختیار راه و شهرسازی قرار دهد تا بتواند برای فراوری مسکن در بافت های ناکارآمد شهری استفاده گردد.

رئیس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری راه و شهرسازی لرستان اعلام کرد: چنانچه این زمین ها در اختیار سرمایه گذار قرار گیرد واحدهایی نوساز در بافت های ناکارآمد فراوری و این به نوسازی بافت های فرسوده یاری خواهد نمود.

وی یادآور شد: براین اساس می توان از سهم دولت در بازآفرینی شهری استفاده کرد.

بردی نشین در ادامه با بیان اینکه فراوری مسکن در بافت های فرسوده اقدامی ملی است، اظهار کرد: سهمیه لرستان در این راستا 2000 واحد بوده که قرار است یک سری از واحدها در اراضی دولتی و یک سری را خودمالک (افرادی که در بافت های فرسوده) ملک، زمین یا خانه دارند انجام دهند.

وی اضافه نمود: برای ساخت منازل خودمالکی در شهرستان های خرم آباد و بروجرد به متقاضیان 60 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می گردد.

رئیس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری راه و شهرسازی لرستان اعلام کرد: به انبوه سازان برای هر واحد 100 میلیون تومان تسهیلات داده می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "احداث 2000 مسکن در بافت های فرسوده لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث 2000 مسکن در بافت های فرسوده لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید